Hiszpania wykonała plan. Drugie trafienie perełki Barcelony w narodowych barwach [WIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii w czwartek podejmowała na wyjeździe Cypr w ramach eliminacji do przyszłorocznego EURO. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych Luisa de la Fuenty (3:1).

Lamine Yamal
PressFocus Na zdjęciu: Lamine Yamal
  • Reprezentacja Hiszpanii w czwartek podejmowała na wyjeździe Cypr
  • Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych Luisa de la Fuenty (3:0)
  • Jedno z trafień było autorstwa Lamine Yamala

El. Euro. Hiszpania pokonuje Cypr

Reprezentacja Hiszpanii zagwarantowała sobie udział na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Jednak w czwartek podopieczni Luisa de la Fuenty musieli stawić czoła na wyjeździe Cypryjczykom, którzy tych eliminacji nie zaliczą do udanych.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla faworytów. Hiszpanie objęli prowadzenie już w 5. minucie. Na listę strzelców wpisał się Lamine Yamal, dla którego było to drugie trafienie w narodowych barwach. Goście ani na moment nie zdjęli nogi i po 28. minutach mieli już trzy gole przewagi. Najpierw Mikel Oyarzabal pokonał cypryjskiego golkipera, a kilka minut później do siatki trafił Joselu.

Druga część gry nie układała się dobrze dla podopiecznych Luisa de la Fuenty. Hiszpanie ewidentnie się rozluźnili, co po cichu chcieli wykorzystać Cypryjczycy. Gospodarze jednak dopiero w 75. minucie poważnie zagrozili Davidowi Rayi, co od razu przełożyło się na gola. Świetne podania Charalampousa wykorzystał Kostas Pileas. Goście dograli końcówkę już na stojąco i nie stworzyli ani jednej dogodnej okazji.

Cypr – Hiszpania 1:3

Piles (75′) – Yamal (5′), Oyarzabal (22′), Joselu (28′)