Pomocnik odchodzi z Widzewa Łódź. Oficjalny komunikat

Widzew Łódź poinformował o odejściu Dominika Kuna. Sobotni mecz z Radomiakiem Radom był ostatnim w zespole 4-krotnego mistrza Polski. 30-latek odchodzi z klubu po czterech latach.

Dominik Kun
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Dominik Kun

Widzew pożegnał Dominika Kuna

Dominik Kun dołączył do Widzewa Łódź latem 2020 roku z Sandecji Nowy Sącz. Dwa lata później defensywny pomocnik odegrał kluczową rolę w awansie drużyny do Ekstraklasy. Jego znaczenie dla zespołu trenera Janusza Niedźwiedzia było tak duże, że trudno było wyobrazić sobie skład bez niego na środku pola.

POLECAMY TAKŻE

Najważniejszym momentem w Łodzi był jednak gol strzelony w ostatnim meczu sezonu 2021/22 przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała. To trafienie było kluczowe, ponieważ zapewniło drużynie awans do piłkarskiej elity.

Kun okazał się niezwykle cennym zawodnikiem w poprzedniej kampanii ligowej, zdobywając ważną bramkę w meczu przeciwko Miedzi Legnicy. To trafienie było kluczowe, ponieważ zagwarantowało Widzewowi utrzymanie się w Ekstraklasie. Jego umiejętność strzelania decydujących goli i zaangażowanie i waleczność na boisku podkreślają jego rolę. Potrafił wpływać na losy swojej drużyny w najważniejszych momentach.

Były zawodnik Pogoni Szczecin i Wisły Płock rozegrał dla Widzewa 136 meczów, w których zdobył dziesięć bramek i zaliczył czternaście asyst. 

Komentarze