Dramat Warty Poznań! Drużyna Dawida Szulczka żegna się z Ekstraklasą

Warta Poznań została trzecim spadkowiczem z Ekstrkalasy w tym sezonie. Piłkarze Dawida Szulczka przegrali w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Z kolei Korona Kielce, ich bezpośredni rywal w walce o utrzymanie, zwyciężyła z Lechem Poznań.

Dawid Szulczek
PressFocus Na zdjęciu: Dawid Szulczek

Warta Poznań trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Do ostatniej kolejki trwała zażarta walka o utrzymanie w Ekstraklasie. Pewni pobytu w przyszłym sezonie w elicie nie mogły być zespoły Korony Kielce, Warty Poznań, Puszczy Niepołomice oraz Radomiaka Radom. W najtrudniejszej sytuacji byli podopieczni Kamila Kuzery, którzy mieli najmniej punktów z wymienionych wyżej drużyn. „Scyzory” zatem potrzebowały zwycięstwa w spotkaniu z Lechem Poznań, a także trzymać kciuki za wpadki poszczególnych zespołów.

Z przebiegu meczu w najtrudniejszej sytuacji znalazły się zespoły Warty Poznań oraz Korony Kielce. Piłkarze Dawida Szulczka bardzo szybko stracili trzy gole w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. A tak wynik sprawiał, że warciarze musieli spoglądać, co się dzieje na Bułgarskiej, gdzie Lech Poznań podejmował popularne „Scyzory”.

Do przerwy mecz przebiegał zgodnie z planem poznańskich drużyn. Lech Poznań bowiem prowadził 1:0. Sytuacja diametralnie się zmieniła wraz z początkiem drugiej odsłony. Najpierw czerwony kartonik otrzymał za brutalny faul Filip Marchwiński, a później do wyrównania doprowadził Adrien Dalmau. Korona Kielce poszła za ciosem i kilka minut później cieszyła się z prowadzenia, które dał Jewgienij Szykawka. Warta Poznań mocno trzymała kciuki za swoich przyjaciół z miasta, ale ostatecznie „Kolejorzowi” nie udało się zmienić rezultatu.

Podopieczni Dawida Szulczka zatem zostali trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy w sezonie 2023/24. Wcześniej elitę pożegnały drużyny ŁKS-u Łódź oraz Ruchu Chorzów.