Legia Warszawa wypożyczyła defensora ze Sportingu

Legia Warszawa poinformowała w oficjalnym komunikacie o pozyskaniu lewego obrońcy. Ruben Vinagre został wypożyczony do końca sezonu 2024/25 ze Sportingu Lizbona.

Ruben Vinagre
Obserwuj nas w
Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Ruben Vinagre

Ruben Vinagre zasilił Wojskowych

Legia Warszawa w środę potwierdziła kolejny transfer przed nadchodzącym sezonem. Wojskowi wypożyczyli Rubena Vinagre. Ten 25-letni Portugalczyk został wypożyczony ze Sportingu do końca kampanii 2024/25. W umowie zawarto opcję wykupu.

POLECAMY TAKŻE

Każdy, kogo pytałem o Legię, miał o niej bardzo dobre zdanie. Jestem szczęśliwy trafiając do największego klubu Polsce. Mam nadzieję, że razem dużo osiągniemy. Chcę pomoc klubowi i ponownie zdobyć tytuł – wiem, że to bardzo ważne również dla trenera. Jestem zawodnikiem grającym dla drużyny, dobrze czuję się z piłką, chcę wygrywać. Zrobię wszystko dla moich nowych kolegów – powiedział nowy nabytek.

25-letni Vinagre w ubiegłym sezonie występował w Hellasie Verona, dla którego rozegrał 12 meczów w Serie A. Z kolei rundę jesienną spędził w Hull City w Championship. W latach 2018-2021 grał w Wolverhampton Wanderers. Krótki okres w sezonie 2022/23 spędził w Evertonie. Łącznie zaliczył 37 meczów w Premier League. Portugalczyk pięć lat temu był wyceniany na 10 milionów euro w serwisie transfermark.de.

Dyrektor sportowy Jacek Zieliński podkreślił, że Vinagre prezentuje odpowiednią klasę piłkarską, dobry potencjał fizyczny i techniczny. – Możliwość jego sprowadzenia jest ważnym przekazem: zawodnik grający w najlepszych ligach europejskich może być również zainteresowany grą w Legii. Jakość klubu, infrastruktura, perspektywa walki o tytuły i występy w europejskich pucharach są ważnymi aspektami dla piłkarzy, a Legia pod tym względem ma wiele do zaproponowania – dodał.

Komentarze