Raków Częstochowa ogłosił oficjalnie decyzję w sprawie Dawida Szwargi

Raków Częstochowa po zakończeniu sezonu zmieni trener. Klub poprzez biuro prasowe zakomunikował, że po sezonie Dawid Szwarga pożegna się z Czerwono-niebieskimi.

Dawid Szwarga
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Dawid Szwarga

Dawid Szwarga nie przekonał sterników Rakowa Częstochowa

Raków Częstochowa w tym sezonie miał cel, aby wywalczyć miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Ten plan oddalił się od Czerwono-niebieskich po ostatniej porażce z Zagłębiem Lubin. Tym samym skończyła się cierpliwość sterników klubu dotycząca trenera. Biuro prasowe Rakowa Częstochowa na platformie X opublikował specjalny komunikat dotyczące szkoleniowca Dawida Szwargi. Młody trener po sezonie zakończy współpracę z ekipą z ulicy Limanowskiego. Tym samym latem w szeregach Czerwono-niebieskich zacznie się nowa era w historii klubu, który w ostatnich latach regularnie notował sukcesy, wygrywając Puchary Polski i mistrzostwo kraju.

Koniec projektu Deductor w Rakowie

33-latek objął stery nad Rakowem w lipcu 2023 roku. Szwarga zastąpił na stanowisku szkoleniowca częstochowian Marka Papszuna. Wcześniej był asystentem trenera. Jego największym sukcesem w pracy w klubie z Częstochowy bez wątpienia jest awans do fazy grupowej Ligi Europy, gdzie drużyna z Częstochowy mierzyła się z Atalantą, Sturmem Graz i Sportingiem. W walce o awans do Ligi Mistrzów częstochowianie nie dali z kolei rady FC Kopenhadze.

Ogólnie pod wodzą Szwargi częstochowianie zaliczyli jak na razie 49 spotkań. Raków wygrał z nich 21 meczów, 13 zremisował i 15 razy przegrał. Średnia punktów na dzisiaj jest na poziomie 1,55.

Czytaj więcej: Wisła skomplikowała sobie walkę o awans. “To było frustrujące”

Komentarze