Pozorne działanie Komisji Ligi względem Śląska, łagodna kara dla klubu

Śląsk Wrocław w niedzielnym meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy przegrał z Pogonią Szczecin (0:1). Uwaga wszystkich była natomiast zwrócona na skandaliczne zachowanie kibiców Wojskowych. Z ich sektora rzucona została butelka w kierunku golkipera Portowców. Dziennikarz Tomasz Galiński z WP SportoweFakty przekazał wieści o tym, jaka kara może spaść na klub z Wrocławia.

Valentin Cojocaru
Obserwuj nas w
fot. Imago / Mateusz Porzucek / PressFocus Na zdjęciu: Valentin Cojocaru
  • Śląsk Wrocław przez swoich kibiców podpadł w niedzielę Komisji Ligi
  • Dziennikarz Tomasz Galiński z WP SportoweFakty przekazał, jakiej kary może spodziewać się ekipa z Tarczyński Arena
  • Finalnie stadion nie ma zostać zamknięty, co można traktować jako łagodne podejście do skandalicznego zachowania szalikowców Wojskowych

Tarczyński Arena nie zostanie zamknięta

Śląsk Wrocław kilka miesięcy temu miał ogromne pretensje do kibiców Ruchu Chorzów za ich skandaliczne zachowanie w trakcie meczu. Wówczas dyrektor sportowy Wojskowych David Balda dawał do zrozumienia, że przedstawiciele Niebieskich powinni brać z organizacyjnego przygotowania Śląska przykład. Po zaledwie kilku miesiącach słowa działacza WKS-u się zestarzały.

W trakcie niedzielnego spotkania ligowego, w którym Śląsk u siebie mierzył się z Pogonią Szczecin, nie popisali się fani Wojskowych. Z ich sektora w końcówce rywalizacji rzucona została butelka w kierunku Valentina Cojocaru. Co prawda golkiper Portowców dodał sporo gry aktorskiej w całej sytuacji. Niemniej ogólnie do tego typu incydentu w ogóle nie powinno dojść.

Dziennikarz Tomasz Galiński z WP SportoweFakty przekazał natomiast na X, że po wrocławskim skandalu trybuny Tarczyński Arena nie zostaną zamknięte. Śląsk ma zostać ukarany karą finansową w wysokości 50 tysięcy złotych. Ponadto klub ma się zobowiązać do zamontowania siatki przed trybuną, z której rzucone zostały butelki. Ponadto wrocławscy kibice nie będą mogli udać się na wyjazdowe spotkanie Śląska z Lechem Poznań.

Wojskowi aktualnie są na drugiej pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy, legitymując się 41 punktami. W najbliższy piątek Śląsk w roli gospodarza zagra ze Stalą Mielec.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze