Lech nie może wykluczyć żadnej opcji trenera. Norweg głównym kandydatem?

Henning Berg
fot. PressFocus Na zdjęciu: Henning Berg

Lech Poznań po poniedziałkowej decyzji Macieja Skorży znalazł się w trudnym położeniu. Kolejorz na kilka dni przed startem przygotowań do spotkań eliminacyjnych w europejskich pucharach jest bez pierwszego trenera. Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl przedstawił konkretną kandydaturę na opiekuna mistrzów Polski. Głosem na temat poszukiwania nowego szkoleniowca podzielił się natomiast rzecznik prasowy lechitów Maciej Henszel.

  • Grom z jasnego nieba spadł w poniedziałkowy wieczór na Lecha Poznań
  • Decyzja o odejściu Macieja Skorży była dla wielu zaskoczeniem
  • Dziennikarz Tomasz Włodarczyk przekonuje, że poważnym kandydatem na nowego opiekuna Kolejorza może być Henning Berg

Henning Berg kolejną opcją dla Lecha Poznań

Lech Poznań kilka tygodni temu świętował mistrzostwo Polski. Tymczasem początek czerwca dał niespodziewany obrót wydarzeń związany z rozstaniem Macieja Skorży z klubem z Bułgarskiej. Rzecznik prasowy Lecha w rozmowie z Meczyki zakomunikował, że została już stworzona lista kandydatów na następcę dotychczasowego opiekuna Kolejorza. Są na niej głównie trenerzy zagraniczni. Zarówno będący bez pracy, jak i mający aktualnie zatrudnienie.

– Lech Poznań po specjalnym spotkaniu stworzył listę kandydatów. Sytuacja jest absolutnie wyjątkowa w związku z decyzją Macieja Skorży. Na liście są trenerzy polscy i zagraniczni. W najbliższych dniach mają być przeprowadzane rozmowy z nimi. Czasu jest mało, ale nie możemy przekazać konkretnego terminu, kiedy pojawi się decyzja, bo zostaliśmy zaskoczeni – powiedział przedstawiciel klubu z Poznania.

– Na ten moment obecny sztab pracuje. W sobotę sztab trenera Rafała Janasa zaczyna przygotowania do nowego sezonu. Na kolejne decyzje będzie trzeba poczekać. Po rozmowach będziemy mądrzejsi, czy dojdzie do zmiany na ławce trenerskiej Lecha, czy misja prowadzenia zespołu będzie powierzona trenerowi Rafałowi Janasowi – kontynuował rzecznik prasowy Lecha.

Lista kandydatów oparta na obcokrajowcach

– Na liście są trenerzy, którzy są bez pracy, ale też Ci, co mają zatrudnienie. Nie zamykamy się na żadnego szkoleniowca. Na liście zdecydowana większość, to trenerzy zagraniczni. Wczoraj odbyły się już sondażowe rozmowy z dwoma kandydatami, którzy otrzymali pytanie, czy prostu byliby gotowi na takie zatrudnienie – powiedział Maciej Henszel.

Dziennikarz Tomasz Włodarczyk zakomunikował natomiast, że trenerem rozważanym przez władze Lecha może być Henning Berg. Norweg w przeszłości pracował już w Ekstraklasie, prowadząc Legię Warszawa. Tymczasem rzecznik prasowy Lecha przypomniał w rozmowie z Meczyki.pl, że prezes Kolejorza Piotr Rutkowski w jednym z wywiadów przyznał, że bardzo ceni warsztat trenerski Berga.

– Kiedyś Lech Poznań zastanawiał się nad Henningiem Bergiem. Ma doświadczenie gry w pucharach, pracy w dużym polskim klubie. Moim zdaniem ta kandydatura będzie rozpatrywana przez władze Kolejorza – rzekł żurnalista Meczyki.pl.

Czytaj więcej: Ruszyła medialna giełda nazwisk w sprawie nowego trenera Lecha. Kto może zostać następcą Skorży?

Komentarze