Korona Kielce oficjalnie ma wakat, prezes zrezygnował

Korona Kielce oficjalnie poinformowała o zakończeniu współpracy z Łukaszem Jabłońskim. Dotychczasowym prezes klubu podjął decyzję o rezygnacji z piastowanej funkcji.

Łukasz Jabłoński
Obserwuj nas w
fot. Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Łukasz Jabłoński

Łukasz Jabłoński przestał być prezesem Korony Kielce

Korona Kielce ma za sobą niezwykle trudny sezon, w którym jednak finalnie zrealizowała cel, jakim było utrzymanie w elicie. Złocisto-krwiści ligowy byt zapewnili sobie w ostatniej kolejce ligowej. Wydawało się, że to był milowy krok w kierunku stabilizacji. Jak się jednak okazuje, niekoniecznie. “W dniu 28 maja, po blisko 3,5 roku pracy w naszym Klubie, decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu Korona S.A. podjął Łukasz Jabłoński” – przekazano w oficjalnym komunikacie na stronie internetowe klubu z Kielc.

POLECAMY TAKŻE

Łukasz Jabłoński w trakcie specjalnej konferencji prasowej wyraził kilka słów. – Cieszę się, że daliśmy Kibicom dużo radości, związanej z awansem do PKO Ekstraklasy i utrzymaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej! Jeśli kiedyś będę mógł Klubowi pomóc, będę chciał to zrobić! Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że ten Klub jest mi bliski i takim pozostanie! – przekazał były już sternik klubu cytowany przez oficjalny profil Korony Kielce na platformie X.

Nowy sezon PKO Ekstraklasy wystartuje natomiast już 19 lipca. Z kolei w połowie czerwca można spodziewać się dokładnego terminarza rozgrywek, w którym będzie wyszczególniony precyzyjny harmonogram spotkań. Jednocześnie kielecki zespół do treningów przed startem nowej kampanii ma wrócić za 2,5 tygodnia.

Czytaj więcej: GKS Katowice znów będzie na salonach. “Awans to połowa drogi”

Komentarze