Jagiellonia Białystok podniosła trofeum za mistrzostwo [WIDEO]

Jagiellonia Białystok została nowym mistrzem Ekstraklasy. Kibice Jagi zapamiętają ten wieczór do końca życia. Piłkarze Żółto-Czerwonych odebrali już trofeum i rozpoczęli świętowanie z fanami zebranymi na Stadionie Miejskim przy ulicy Słonecznej.

Piłkarze Jagiellonii Białystok
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Jagiellonii Białystok

Wielkie święto w Białymstoku, Jagiellonia podniosła trofeum

Ten sezon PKO BP Ekstraklasy dzisiaj dobiegł końca. Poznaliśmy nowego mistrza Polski, którym po raz pierwszy w historii została Jagiellonia Białystok. Podopieczni Adriana Siemieńca pokonując Wartę Poznań 3:0 dopełnili formalności i wreszcie sięgnęli po tytuł. Zgromadzeni na stadionie przy ulicy Słonecznej kibice Dumy Podlasia zaraz po ostatnim gwizdku wbiegli na murawę, żeby razem z piłkarzami świętować wielki sukces.

Jagiellonia Białystok, która tym samym zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów, kilkadziesiąt minut później odebrała trofeum za wygranie Ekstraklasy i rozpoczęła się feta. – Dopiero po raz drugi w życiu piję alkohol. Pierwszy raz piłem, kiedy zdobyłem mistrzostwo z Lechem, więc teraz pozwalam sobie drugi raz – tak w rozmowie ze stacją Canal+ Sport ogromny sukces Jagi skomentował obrońca Żółto-Czerwonych, Mateusz Skrzypczak.

Gratulacje Jagiellonii Białystok złożył również były prezes podlaskiego klubu, a obecny sternik PZPN-u, czyli Cezary Kulesza.Jagiellonia Białystok mistrzem Polski 2024! To zdecydowanie jeden z piękniejszych dni w życiu białostockich kibiców – napisał działacz na portalu społecznościowym “X”.

Komentarze