Hiszpan królem strzelców PKO Ekstraklasy

Erik Exposito ze Śląska Wrocław został królem strzleców PKO Ekstraklasy w sezonie 2023/24. Hiszpański napastnik w całej kampanii ligowej strzelił 19. goli.

Erik Exposito
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Erik Exposito

Erik Exposito najskuteczniejszym piłkarzem w sezonie 2023/24

Erik Exposito, który dołączył do Śląska Wrocław w 2019 roku, stał się kluczowym zawodnikiem w ofensywie. Jego precyzyjne wykończenie, doskonała technika i instynkt strzelecki wielokrotnie zapewniały Śląskowi cenne punkty w trudnych meczach. Kontrakt snajpera wygasa z końcem czerwca i wszystko wskazuje, że opuści Wojskowych.

POLECAMY TAKŻE

W tym sezonie PKO Ekstraklasy, Exposito zdobył aż 19 bramek i zanotował pięć asyst, dzięki czemu wyprzedził Ilję Szkurina ze Stali Mielec, który na koncie ma 16 goli. Trzeci w tej klasyfikacji jest Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin z 13 trafieniami.

Hiszpan w swoim ostatnim meczu sezonu, przeciwko Rakowowi Częstochowa (2:1) zdobył jedną bramkę. Po zakończeniu spotkania, nie krył radości i dumy z osiągnięcia tytułu króla strzelców. Exposito dzięki swojej skuteczności przyciągnął uwagę zagranicznych klubów, co może zaowocować ofertami.

Dla Śląska Wrocław i ich fanów to wyjątkowy moment, bo po raz historii zawodnik tego klubu został najlepszym strzelcem. 27-latek łącznie w 152 meczach Ekstraklasy strzelił 54 gole.

Komentarze