Wyrównany mecz w Krakowie, gol w końcówce [WIDEO]

Patryk Makuch i Nene
PressFocus Na zdjęciu: Patryk Makuch i Nene

Cracovia wygrała wynikiem 1:0 z Jagiellonią Białystok w spotkaniu w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mecz był wyrównany, a swoje okazje mieli zarówno piłkarze “Pasów”, jak i zawodnicy “Żółto-Czerwonych”.

• Mecz w Krakowie był wyrównany
  • Decydujący cios zadała Cracovia
  • W 78. minucie Rodin zdobył gola, którym zapewnił swojej ekipie trzy punkty

Matej Rodin bohaterem “Pasów”

W 9. minucie spotkania Nene oddał groźny strzał, ale uderzenie minęło słupek bramki Niemczyckiego. Chwilę później jeszcze raz zaatakowała lepiej prezentująca się Jagiellonia Białystok, lecz próba Prikryla została wybroniona przez gospodarzy.

“Jaga” przeważała w pierwszej połowie, jednak swoje okazje mieli także zawodnicy Cracovii – w 18. minucie niecelnie uderzył Makuch, osiem minut później spróbował Kallman, a w 45. minucie niecelny strzał głową oddał Jablonsky. Premierowa część gry zakończyła się bezbramkowym remisem, a kibice zgromadzeni na stadionie mieli nadzieję, że trochę więcej będzie działo się po zmianie stron.

Obraz gry zmienił się w drugiej połowie, bowiem to Cracovia przejęła inicjatywę. W 62. minucie podopieczni Jacka Zielińskiego byli o krok od objęcia prowadzenia, ponieważ w poprzeczkę uderzył Loshaj. Następnie przed szansą dwukrotnie stanął Makuch, ale dwa razy gości od starty gola uchronił Alomerović.

Wreszcie, w 78. minucie, byliśmy świadkami pierwszej bramki w tym meczu, a na listę strzelców wpisał się Matej Rodin, który pokonał golkipera “Żółto-Czerwonych” z bliskiej odległości. W 87. minucie Jagiellonia Białystok była bliska wyrównania, jednak nieznacznie pomylił się Imaz. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany Kowalski. Do końca spotkania nie zobaczyliśmy już kolejnych goli. Cracovia – Jagiellonia Białystok 1:0.