Kolejny piłkarz wrócił do Lecha Poznań

Lech Poznań poinformował o powrocie Antoniego Kozubala. 19-letni pomocnik ostatnie 1.5 roku spędził na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice, z którym awansował do PKO Ekstraklasy.

Antoni Kozubal
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Antoni Kozubal

Adrian Kozubal wraca do Kolejorza

Lech Poznań we wtorek skrócił wypożyczenie Maksymiliana Pingota ze Stali Mielec. Klub potwierdził również powrót Filipa Wilaka ze spadkowicza PKO Ekstraklasy – Ruchu Chorzów. Natomiast dzisiaj poinformował, że po półtorarocznym okresie wypożyczenia wraca Antoni Kozubal. Młody zawodnik pokazał się z dobrej strony na boiskach Fortuna 1. Ligi w barwach GKS-u Katowice.

POLECAMY TAKŻE

Defensywny pomocnik był wyróżniającą postacią pierwszoligowca. W 33 rozegranych meczach strzelił pięć goli i zaliczył aż 10 asyst. Wychowanek Kolejorza zdobył cenne doświadczenie i rozwijał swoje umiejętności. Teraz zamierza wywalczyć miejsce w składzie Lecha.

Jego powrót do Poznania jest częścią strategii klubu, mającej na celu budowanie drużyny w oparciu o młodych, utalentowanych zawodników. Kozubal chce rozwijać się pod wodzą nowego szkoleniowca, którym został Duńczyk Niels Frederiksen.

Antoni Kozubal będzie dostępny dla 43-letniego szkoleniowca już od początku przygotowań do nowego sezonu. Po rozczarowującym sezonie z klubem z Bułgarskiej pożegnali się Artur Sobiech oraz Barry Douglas.

Lechici zakończyli minione rozgrywki ekstraklasy na 5. lokacie z dorobkiem 53 punktów. Nową kampanię rozpoczną od domowej konfrontacji z Górnikiem Zabrze.

Komentarze