Z Warty Poznań wylądował w rezerwach klubu Ekstraklasy

Lech Poznań we wtorek poinformował o pozyskaniu Adriana Lisa. Bramkarz wzmocni drugi zespół Kolejorza. Ponadto 32-latek podpisał umowę do połowy 2025 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Adrian Lis
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Adrian Lis

Adrian Lis w rezerwach Lecha Poznań

Warta Poznań po spadku do 1. Ligi zdecydowała nie przedłużać kontraktu z kilkoma piłkarzami. W tym gronie znalazł się Adrian Lis. Doświadczony bramkarz opuścił szeregi Zielonych po 15 latach, choć w międzyczasie był wypożyczany do Polonii Warszawa oraz Polonii Środa Wielkopolska.

POLECAMY TAKŻE

Lis rozpoczął poprzedni sezon między słupkami Warty, ale potem stracił miejsce w składzie. Trener Dawid Szulczek stawiał na Jędrzeja Grobelnego. Nowy nabytek rezerw Kolejorza rozegrał łącznie 10 spotkań w zeszłych rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Zachował jedno czyste konto i przepuścił 18 bramek.

Teraz golkiper spróbuje swoich sił na poziomie Betclic 3. Ligi. Spróbuje pomóc zespołowi Grzegorza Wojtkowiaka w szybkim powrocie do wyższej klasy rozgrywkowej. Adrian Lis złożył podpis pod rocznym kontraktem, który może zostać przedłużony o kolejne 12 miesięcy. Drugi zespół Lecha rozpocznie ligowe zmagania od meczu przeciwko Pogoni Nowe Skalmierzyce na początku sierpnia.

Komentarze