Wielki powrót Jana Bednarka. Southampton triumfuje na Wembley

Southampton pokonało Leeds 1:0 w finale baraży o awans do Premier League. Ekipa Jana Bednarka wraca do elitarnych rozgrywek po roku nieobecności.

Jan Bednarek
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Jan Bednarek

Southampton w Premier League. Leeds pokonane na Wembley

W niedzielne popołudnie (26 maja) na Wembley odbył się finał baraży o awans do Premier League. W decydującym spotkaniu Southampton pokonało Leeds 1:0 po golu Adama Armstronga. W drużynie Świętych pełne spotkanie rozegrał Jan Bednarek, który w całym sezonie był bardzo ważnym elementem drużyny prowadzonej przez Russella Martina.

POLECAMY TAKŻE

Jedyna bramka w meczu padła już w 24. minucie. Od tamtej pory Święci skupili się na utrzymaniu korzystnego rezultatu i jak się później okazało, wyszło im to znakomicie. Dzięki temu Jan Bednarek znów będzie mógł występować w Premier League. Przypomnijmy, że Southampton w sezonie 2022/2023 zajęło ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie 25 punktów.

W obecnej kampanii rozgrywek Jan Bednarek rozegrał łącznie 46 meczów, zdobył w nich 2 gole i stał się liderem linii defensywnej. Za to często otrzymywał wiele komplementów, a szczególnie na początku sezonu.

– Naprawdę podobało mi się obserwowanie jego rozwoju w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jest szefem na boisku. Mówi zawodnikom, dokąd mają iść, czeka na piłkę. To wymaga dużej odwagi, aby zrobić to na boisku. Spędzam dużo czasu na rozmowach z Janem, ponieważ staje się prawdziwym liderem – mówił Russell Martin o grze Polaka.

– Omawiam z nim pewne elementy jego gry, ponieważ uważam, że może je ulepszyć. Jedyną rzeczą, o którą naprawdę można prosić gracza, jest to, aby był naprawdę otwarty. Jest naprawdę inteligentny i elokwentny. Chce być częścią tego procesu i odgrywa w nim ogromną rolę. To była dzisiaj właściwa decyzja, był niesamowity – kontynuował.

Czytaj dalej: Barcelona otrzymała listę próśb. Hansi Flick chce gwiazdę Bayernu!

Komentarze