Czy Bayer Leverkusen kiedyś przegra? Niesamowita passa podtrzymana [WIDEO]

Bayer Leverkusen pokonał Eintracht Frankfurt 5:1 w meczu 32. kolejki Bundesligi. To oznacza, że Aptekarze obecnie notują serię 48. spotkań z rzędu bez porażki we wszystkich rozgrywkach.

Granit Xhaka i Arthur
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Granit Xhaka i Arthur

Bayer z kolejnym zwycięstwem. Fantastyczna seria trwa

Bayer Leverkusen w niedzielę wieczorem na wyjeździe mierzył się z Eintrachtem Frankfurt w spotkaniu 32. kolejki Bundesligi. Aptekarze już kilka tygodni temu zapewnili sobie mistrzostwo Niemiec i byli faworytem w rywalizacji na Deutsche Bank Park. Mecz rozpoczął się po myśli gości, którzy w 12. minucie objęli prowadzenie za sprawą pięknej bramki Granita Xhaki. Były zawodnik Arsenalu w tym przypadku popisał się kapitalnym strzałem z dystansu.

Gospodarze w 32. minucie zdołali wyrównać, a do siatki trafił Hugo Ekitike. Podopieczni Xabiego Alonso jeszcze przed przerwą zdobyli jednak kolejnego gola, którego autorem był Patrik Schick. Druga połowa to istny popis Bayeru Leverkusen, który zdominował Eintracht Frankfurt i jeszcze trzy razy zranił swojego dzisiejszego rywala – bramki strzelili Exequiel Palacios, Jeremie Frimpong oraz Victor Boniface. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 5:1 dla gości.

To oznacza, że Aptekarze przedłużyli swoją niesamowitą serię – zespół Xabiego Alonso może pochwalić się 48. meczami bez porażki z rzędu. Bayer Leverkusen tym samym wyrównał rekord Benfiki Lizbona (dokonała tego między grudniem 1963 roku a lutym 1965 roku).

Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 1:5 (1:2)

0:1 Granit Xhaka 12′
1:1 Hugo Ekitike 32′
1:2 Patrik Schick 44′
1:3 Exequiel Palacios 58′
1:4 Jeremie Frimpong 77′
1:5 Victor Boniface 89′