Bayern podjął decyzję ws. Tuchela. Wyjaśniła się przyszłość trenera

Thomas Tuchel opuści Bayern Monachium po zakończeniu sezonu 2023/2024. Klub oficjalnie potwierdził ostatnie doniesienia niemieckich mediów.

Thomas Tuchel
Obserwuj nas w
IMAGO / osnapix Na zdjęciu: Thomas Tuchel
  • Thomas Tuchel odejdzie z Bayernu Monachium
  • Niemiec opuści klub po zakończeniu sezonu
  • Wkrótce nastąpi oficjalne potwierdzenie

Media: Thomas Tuchel opuści Bayern Monachium

Bayern Monachium w ostatnim czasie prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Jest duża szansa, że Bawarczycy skończą sezon bez żadnego trofeum, bo ich strata w Bundeslidze do liderującego Bayeru Leverkusen wynosi już 8 punktów.

Ostatnia słaba forma i seria rozczarowujących wyników zachwiała posadą Thomasa Tuchela. Władze Bayernu utrzymywały, że nie planują radykalnych kroków, dając trenerowi kredyt zaufania. Jednak ostatnie informacje Sky Germany i Bilda rzuciły całkiem nowe światło na sprawę.

Okazuje się, że Thomas Tuchel pożegna się z Bayernem po zakończeniu sezonu 2023/2024.

– Po intensywnych dyskusjach prowadzonych w ostatnich dniach Bayern podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Thomasem Tuchelem wraz z końcem sezonu. Po wielu problemach – na boisku i poza nim – dla władz było jasne, że sprawy nie mogą być kontynuowane w ten sposób – czytamy w Bildzie.

AKTUALIZACJA 10:47

Bayern Monachium potwierdził informacje mediów, publikując oficjalny komunikat.

– Uzgodniliśmy, że zakończymy naszą współpracę po tym sezonie. Do tego czasu ja i mój zespół trenerski oczywiście będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić maksymalny sukces – powiedział Tuchel.

Komentarze