Raport: stałe promocje bukmacherów

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Wielu bukmacherów prześciga się w wysokości i warunkach ofert powitalnych dla graczy. Typy bukmacherskie to jedno, ale imponująca oferta i wachlarz rozwiązań dla użytkownika to drugie. Pod tym względem polski rynek jest unikalny – ciężko znaleźć tak atrakcyjne oferty w zagranicznych firmach. Co więcej, zagraniczni bukmacherzy nie oferowali tak wysokich bonusów także wtedy, gdy operowali na polskim rynku. Tym razem jednak sprawdzamy coś innego – oferty dla już aktywnych graczy, którzy posiadają konto u danego operatora. Mam tu na myśli promocje, które są dostępne stale, a nie okazjonalne oferty przygotowane pod dane wydarzenie sportowe.

Betclic

Betclic ma w ofercie klasyczną promocję, polegającą na podwyższaniu kursów na wybrane zdarzenia. W praktyce „Super Kursy” wyglądają tak, że kilka wybranych zdarzeń z czołowych rozgrywek (najczęściej piłkarskich) jest oferowanych z zerową marżą.

Betfan

Sztandarową promocją Betfan jest oczywiście gra „bez podatku”. Po wielu ewolucjach obecne warunki promocji to: co najmniej trzy zdarzenia z kursem co najmniej 1,35 każde. Należy jednak dodać, ze bukmacher dość regularnie oferuje „Happy Hours”, podczas których warunki promocji ulegają złagodzeniu – wystarczą już tylko dwa spotkania z kursem 1,25!

Operator, którego twarzą jest Mariusz Pudzianowski oferuje także „Matchday Boost”, czyli mocno podwyższony kurs na wybraną opcję danego zdarzenia. Mówiąc wprost – podwyższony kurs na faworyta w jednym z hitowych spotkań. Betfan pozwala także użytkownikowi na wysłanie własnego zakładu. Jeśli bukmacherzy operatora go zaakceptują, będzie on dostępny dla wszystkich użytkowników serwisu. Warto także wspomnieć o bardzo szerokiej ofercie zakładów specjalnych na czołowe wydarzenia piłkarskie. Mówimy tu nawet o tak szczegółowych zdarzeniach jak liczba przebiegniętych kilometrów przez danego piłkarza czy niesamowicie rozbudowane zakłady na strzelców bramek.

BetX

Najnowszy bukmacher na rynku oferuje bonus parlay nawet do 100% (ale przy aż 29-30 zdarzeniach). Ponadto w ofercie jest zakład bezpieczny, nazwany przez firmę „Boomerang”, czyli jeśli z Twojego kuponu z AKO 200 jedno zdarzenie okaże się nietrafione, to otrzymasz dziesięciokrotność stawki.

Etoto

Główną promocją oferowaną przez zakłady bukmacherskie Etoto reklamowanego przez „mejwenów” jest Etotomania. W Etoto postawili na premiowanie lojalnych graczy. W praktyce promocja wygląda tak, że gracz – zależnie od „poziomu” (uzależnionego oczywiście od jego aktywności na stronie), na jakim się znajduje – otrzymuje każdego dnia ofertę. W skład promocji wchodzą np. bonusy od depozytu, freebety lub dodatkowe środki za określoną aktywność. Warto jednak zauważyć, że w niektóre dni gracze na najniższych poziomach nie otrzymują żadnej oferty.

W ramach Etoto Plus gracze mogą także zawrzeć zakłady po podwyższonych kursach na różnego rodzaju zagregowane zdarzenia, wystawiane przez bukmacherów tego operatora. Chodzi tu np. o strzelenie co najmniej jednej bramki przez klika zespołów. Bukmacherska klasyka, która nie wymaga szerszego omówienia.

eWinner

Ewinner zdecydowanie stawia na akwizycję. Na stronie promocji tego bukmachera mamy całkiem sporo „kafelków”, ale dotyczą one raczej ofert dla nowego gracza, a nie dla obecnego. Ponadto, część z nich to zdecydowanie nie oferty stałe, tylko pod konkretne wydarzenia (w chwili pisania tego tekstu np. żużlowy SEC). Jest jednak jedna, ciekawa promocja. Otóż Ewinner oferuje zwrot 100% stawki do 50 złotych dla graczy, którzy w poniedziałek postawią kupon na esport, który okaże się przegrany. Zwrot jest przyznawany na konto bonusowe. Promocja ma charakter rekurencyjny – obowiązuje w każdy poniedziałek.

Poza tym Ewinner dość mocno promuje custom bet, czyli możliwość wysłania własnego zakładu, który po akceptacji będzie oferowany dla wszystkich graczy. Należy tu dodać, że Ewinner jako pierwszy przedstawił tę promocję, wyprzedzając Betfan, który również oferuje taką opcję.

forBET

Forbet słynie z wielu adhocowych ofert, które eksploatuje szczególnie po tym, gdy pozbył się stałej promocji „bez podatku”. Ciężko jednak powiedzieć, aby któraś z nich miała faktycznie długotrwały charakter. Obecnie bukmacher oferuje grę „bez podatku” na live od poniedziałku do piątku w godzinach 0:00 – 23:59. Warunki – 3 x 1,3. W warunkach promocji można jednak wyczytać, że kończy się ona 31.08, więc zapewne zostanie zastąpiona przez inną ofertę. Z kronikarskiego obowiązku warto dodać, że na stronie często pojawia się „MaxiZysk”, ale nie ma on regularnych ram czasowych.

Zawsze na graczy czeka z kolei powiększona nawet o 40% wygrana w zakładach wirtualnych (oznaczonych jako Wirtualne II). Jest to klasyczny parlay – im więcej zdarzeń, tym bardziej powiększona ewentualna wygrana.

Fortuna

Fortuna obecnie jest w mocnej ofensywie, jeśli chodzi o promocje. Co oferują zakłady bukmacherskie Fortuna? Zacznijmy od Happy Hours, czyli tak po prostu od gry „bez podatku”. W przypadku zakładów przedmeczowych obowiązuje ona 24 godziny na dobę, a technicznie wygląda to w ten sposób, że gracz – po dodaniu co najmniej trzech zdarzeń z kursami 1,3 i wyżej – musi jeszcze dodać kolejne, specjalne zdarzenie z kursem 1,14. To warte podkreślenia – w Fortunie gracz sam musi pamiętać o tym, aby skorzystać z promocji! W sierpniu ofertę rozszerzono zakłady LIVE.

Dla fanów „tasiemek” Fortuna przygotowała Bonusy AKO. Gdy gracz posiada co najmniej pięć zdarzeń na swoim kuponie (kurs każdego musi wynosić co najmniej 1,15) może skorzystać z dodania specjalnych zdarzeń, które zwiększają jego wygraną o kolejne wartości procentowe. Najwyższą wartością jest 50%, które jest dostępne przy 14 zdarzeniach.

W ramach Hitu Dnia bukmacher oferuje najciekawsze wydarzenia sportowe na zerowej marży. Z kolei Superofera to mocno podwyższone kursy na faworytów w popularnych spotkaniach. Kurs, z którego może skorzystać klient jest uzależniony od tego, ile zdarzeń z kursem co najmniej 1,1 ma na swoim kuponie (minimum cztery). W praktyce więc przy 11 zdarzeniach można uzyskać podwyższenie kursu na przykład z 1,41 na 1,67. Z oferty można skorzystać tylko raz na danym kuponie.

Fortuna oferują także Zakład Bezpieczny. Dla kuponów z kursem powyżej 100, jeśli jeden mecz okaże się nietrafiony, gracz ma okazję uzyskać wygraną – 5 x stawka. Warto także wspomnieć o promocji Ekspert – w jej ramach gracz musi prawidłowo wytypować osiem wybranych przez Fortunę spotkań, a jeśli mu się to uda, dostanie dodatkowe 20 000 złotych. Inną mniejszą promocją jest AKO Boost, czyli specjalne wydarzenia, jak np. wygrana kilku, określonych drużyn po dobrym kursie. Ciekawą opcją jest także możliwość zagrania po jednym zakładzie z określonej grupy w obrębie jednego meczu. Mówiąc wprost – z meczu X może zagrać zarówno 1×2, jak i zakłady związane z kartkami czy różnymi.

LVBET

W LVBET od dawna bez zmian. Bukmacher bodaj od swojego startu w Polsce oferuje dwie promocje. Multikozak, czyli parlay, który obowiązuje tylko raz w tygodniu. Gracz może uzyskać do 25% więcej. Szczegóły znajdują się na screenie poniżej.

Inną ciekawą promocją jest „Bezpieczny Kupon 5+”, czyli zwrot do 50 złotych co poniedziałek, jeśli gracz w tygodniu poprzedzającym posiadał kupon z co najmniej pięcioma zdarzeniami z AKO 3,00, na którym tylko jedno okazało się wytypowane niepoprawnie. Zwrot jest przyznawany na konto bonusowe.

W poniedziałek można także otrzymać 20 złotych na konto bonusowe, jeśli w poprzedzającym tygodniu zawarliśmy zakłady za co najmniej 100 złotych na zakłady wirtualne. LVBET oferuje także promocję Gruby kupon, czyli przewijające się bodaj najczęściej w tym zestawieniu podwyższone kursy na określone zdarzenia. Warto też wspomnieć o tym, że zawierając kupony w LVBET zbiera się punkty, które można później wymienić na realną gotówkę.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Noblebet

Mam mały dylemat czy umieszczać tu „Ulgę podatkową” Noblebet, ale ostatecznie ją dodałem, ponieważ bukmacher dokładnie informuje kiedy będzie ona dostępna. Nie jest to więc promocja do końca stała, ale występuje regularnie, więc – podobnie jak w przypadku lipcowej promocji Forbet – znalazła się w zestawieniu. Zależnie od AKO i liczby zdarzeń na kuponie Noblebet proponuje podwyższenie wygranej o 7 lub 14 %.

Noblebet pamięta także o graczach zakładów na wirtualne sporty. Co tydzień można otrzymać do 100 złotych (20% przegranych w ubiegłym tygodniu) na konto bonusowe.

PZBuk

PZBUK oferuje parlay, ale tylko do 15%. Natomiast – co ciekawe – firma oferuje także osobny parlay dla tenisa, do 30%. Zawierając zakłady na stronie można zdobywać punkty, które potem można wymienić w sklepie na bonusy.

STS

STS stawia na esport. Gracze mogą zgarnąć do 25 złotych co tydzień, jeśli w poprzedzającym tygodniu grali zakłady na esport. Każde 10% z przegranych stawek na zakłady pojedyncze (kurs co najmniej 1,85) akumuluje się aż do dotarcia do maksymalnej granicy, 25 złotych. Bonusy są przyznawane w cyklu tygodniowym. Podobną ofertę operator przygotował także dla Betgames(gry karciane). Tu również gracze mogą zgarnąć do 25 złotych co tydzień. Także 25 złotych jest oferowane co tydzień dla graczy, którzy dokonają obrotu co najmniej 300 złotych na zakładach wirtualnych.

Ponadto STS od lat oferuje podwyższone kursy na określone zdarzenia w ramach Hit dnia oraz Superofera. Trzeba przyznać, że liczba spotkań do wyboru jest zwykle dość duża, ale kursy nie są podwyższone tak mocno jak w innych firmach. Lider rynku ma także w ofercie zakład bezpieczny – jeśli jedno zdarzenie na kuponie z kursem co najmniej 175 okaże się nietrafione, gracz otrzyma dziesięciokrotność stawki.

Superbet

Rumuński operator oferuje niesamowicie szeroką ofertę Zakładów Specjalnych – głównie na piłkę nożną, ale zdarza się także oferta na inne sporty. Superbet zachęca graczy do gry także zerową marżą na hity danego dnia oraz podwyższonymi kursami na inne ciekawe spotkania. Warto zauważyć, że jeden z nowszych operatorów na rynku przygotował sporo promocji w… punktach. Tam gracze mogą skorzystać np. z parlaya czy zakładu bezpiecznego. To zestawienie skupia się jednak na grze online. Co tu dużo mówić – Superbet nie rozpieszcza graczy online.

Totalbet

Totalbet w ofensywie. Główna promocja to oczywiście „bez podatku”. Bukmacher należący do grupy ZPR oferuje całkiem atrakcyjne warunki – wystarczą już trzy zdarzenia z kursem 1,20 i więcej. Taka sama promocja obowiązuje zarówno na zakłady sportowe, jak i wirtualne. Co więcej, promocja łączy się z bonusem parlay. Dodałem to nie przez przypadek – w Fortunie, która również posiada te dwie promocje, taka kombinacja nie jest możliwa.

Przejdźmy więc do parlaya. Totalbet chwali się nawet 113% więcej w przypadku 30 zdarzeń na kuponie. A raczej – będąc dokładnym – grą „bez podatku” + 113%. Pierwszym progiem jest dodatkowy 1% przy co najmniej czterech zdarzeniach na kuponie.

Totalbet ma w ofercie także zakład bezpieczny, jednak warunki nie są zbyt atrakcyjne, bowiem gracz może tylko odzyskać stawkę. Operator oferuje także Total Boost, czyli podwyższone kursy na określone przez niego kombinacje zakładów.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Totolotek

Totolotek oferuję parlaya – można wygrać nawet o 66% więcej. Ponadto w operatorze funkcjonuje Bet Club, czyli możliwość zbierania punktów, które można później wymieniać na środki na grę. Na stronie Totolotka dość często pojawia się promocja Lucky Looser, ale ciężko powiedzieć, aby była to stała promocja, bowiem pojawia się zależnie od kalendarza sportowego. Mechanika jest prosta – w przypadku przegranej gracz otrzymuje zwrot środków do określonej kwoty.

(Karol Bruski)