La Liga: El Clasico dla Realu, asysta Lewandowskiego nie wystarczyła, świetna seria Sociedad [WIDEO]

Carlo Ancelotti
PressFocus Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Wyniki 9. kolejki La Liga. W El Clasico Real Madryt pokonał Barcelonę 3:1. W szeregach Dumy Katalonii całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski. Polak zanotował asystę przy honorowym trafieniu dla gości. Zwycięstwo odnieśli także zawodnicy Realu Sociedad, którzy ograli Celtę Vigo 2:1. Dla Basków to już czwarty kolejny triumf. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Sociedad w dobrej formie, bezradna Barca, Betis wykorzystał atut swojego terenu

Najwcześniej rozpoczęło się spotkanie Celty z Realem Sociedad. Baskowie potwierdzili, że są w znakomitej dyspozycji i triumfowali 2:1. Dzięki temu są już tuż za podium.

Później oczy całego piłkarskiego świata były zwrócone na El Clasico. W barwach gości w pierwszym składzie wyszedł oczywiście Lewandowski. Hit toczył się po myśli Królewskich. Real już do przerwy prowadził dwoma golami. Najpierw bramkarza Barcy skuteczną dobitką pokonał Karim Benzema, a potem to samo uczynił Federico Valverde. W 83. minucie Lewandowski zgrał do Ferrana Torresa, a ten dał nadzieję kibicom Barcy chociaż na jedno oczko. W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:1 dla Los Blancos ustalił jednak (z karnego) Rodrygo.

Espanyol mierzył się z Valladolid. W tym spotkaniu padł tylko jeden gol. Zdobył go strzałem głową Joselu i dał Katalończykom komplet oczek. W ostatniej konfrontacji Betis pokonał Almerię 3:1.