Sensacja! Sroki ograły Obywateli!

Josep Guardiola

Rozjeżdżający wszystkich rywali w styczniu walec z błękitnej części Manchesteru zatrzymał się dziś na St. James’ Park, gdzie podopieczni Pepa Guardioli niespodziewanie przegrali z Newcastle United 1:2. Obywatele błyskawicznie objęli prowadzenie po trafieniu Sergio Aguero, ale po zmianie stron, wynik odwrócili Rondon do spółki z Ritchiem. Jeśli Liverpool wygra jutro z Leicesterem, to strata City do lidera będzie wynosić aż siedem punktów.

Po wystawieniu kilku rezerwowych w pucharowym spotkaniu przeciwko Watfordowi, Rafa Benitez wrócił do składu, który rozpoczął wygrane starcie z Cardiff w poprzedniej kolejce Premier League. Dwóch zmian w porównaniu do poprzedniego ligowego meczu przeciwko Huddersfield dokonał za to Pep Guardiola – miejsca Otamendiego i Gundogana zajęli Stones i David Silva.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla piłkarzy Manchesteru City, którzy objęli prowadzenie jeszcze przed upływem 60 sekund – po centrze Sterlinga, piłkę głową zgrał David Silva, a do pustej bramki skierował ją Aguero. Kwadrans później Argentyńczyk ponownie trafił do siatki, ale arbiter nie uznał gola z powodu zbyt szybko rozegranego rzutu wolnego.

W końcówce pierwszej połowy, goście z Manchesteru byli bliscy podwyższenia prowadzenia – piłkę w środek pola karnego dośrodkował Danilo, ta po serii przebitek trafiła do Davida Silvy, którego uderzenie głową zablokował stojący przed linią bramkową Lejeune.

Niespełna kwadrans po zmianie stron, bliski zdobycia bramki na 0:2 był David Silva, którego silną próbę odbił jednak Dubravka. Siedem minut poźniej zrobiło się za to 1:1 – piłkę głową sprzed linii pola karnego zgrał Hayden, a z kilku metrów Edersona pokonał Rondon.

Nie był to jednak koniec niespodziewanych wydarzeń na St. James’ Park – w 79. minucie fatalny błąd popełnił Fernandinho, który sfaulował we własnym polu karnym Longstaffa. Z jedenastu metrów nie pomylił się Ritchie, choć Ederson był bliski wybronienia rzutu karnego.

Kiedy następne mecze?

Podopieczni Rafy Beniteza zdołali dowieźć prowadzenie do końca i mogli cieszyć się z szóstego zwycięstwa w lidze – radość zapanowała dziś także w Liverpoolu, albowiem The Reds mogą jutro powiększyć przewagę na czele tabeli do siedmiu punktów. W następnej kolejce, City zagra u siebie z Arsenalem, natomiast Newcastle zmierzy się z Tottenhamem.

Newcastle United – Manchester City 2:1 (0:1)