Malaga ograła Las Palmas

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: primeradivision.pl  |  20.02.2017 22:40
W ostatnim spotkaniu 23. kolejki La Liga, Malaga przed własną publicznością pokonało 2:1 Las Palmas. Dzięki tej wygranej gospodarze poniedziałkowego meczu awansowali na trzynaste miejsce w tabeli.

Spotkanie lepiej ułożyło się dla gości z Wysp Kanaryjskich, którzy w 19. minucie objęli prowadzenie. Świetnym uderzeniem z rzutu wolnego bramkarza Malagi zaskoczył Mauricio Lemos.

Radość gości z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem już osiem minut później Malaga doprowadziła do wyrównania. Zaskakującym uderzeniem z prawej strony pola karnego popisał się Pablo Fornals. Piłka wylądowała w siatce za plecami interweniującego Varasa.

W 35. minucie Malaga wyszła na prowadzenie. Po szybkim kontrataku, Keko wyłożył w polu karnym piłkę Charlesowi, ktory spokojnie trafił do siatki z najbliższej odległości. Wynik 2:1 nie uległ już zmianie przed przerwą.

W drugiej połowie Malaga starała się kontrolować wydarzenia na boisku. W ostatnich dwudziestu minutach musiała jednak grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Jose Rodrigueza. Drużynie Las Palmas nie udało się jednak wykorzystać liczebnej przewagi i trzy punkty trafiły na konto gospodarzy.

Malaga CF - UD Las Palmas 2:1 (2:1)