Sobolewski jednoznacznie po kolejnej wiktorii. “Pewien etap trzeba zamknąć”

Wisła Kraków nie dała żadnych szans Chrobremu Głogów (4:1) w meczu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi. Biała Gwiazda zagrała z polotem. Następstwem tego było siódme zwycięstwo z rzędu, po który zadowolenia nie ukrywał szkoleniowiec 13-krotnego mistrza Polski.

Radosław Sobolewski
  • Wisła Kraków w 2023 roku jest nie do zatrzymania
  • O sile Białej Gwiazdy przekonał się w sobotę Chrobry Głogów
  • Szkoleniowiec krakowskiej drużyny na pomeczowej konferencji prasowej ocenił spotkanie

Radosław Sobolewski o starciu Wisła – Chrobry

Wisła Kraków po przerwie reprezentacyjnej wciąż utrzymuje świetną dyspozycję. Dzięki wygranej nad Chrobrym Głogów krakowski team ma już tylko oczko straty do drugiego w tabeli Ruchu Chorzów. Opiekun wiślaków myślami jest już jednak przy kolejnych celach.

– Zrobiliśmy kolejny krok. Na tym meczu pewien etap trzeba zamknąć. Teraz przed nami spotkania z drużynami, które walczą tak jak my o awans – mówił Radosław Sobolewski na pomeczowej konferencji prasowej.

Do przerwy w sobotnim starciu krakowska ekipa prowadziła 3:1. Po zmianie stron nie była już jednak tak zdeterminowana, aby zdobywać kolejne bramki. Opiekun krakowskiego teamu wypowiedział się w tej kwestii.

Zawsze chcemy grać wysoko. Trzeba jednak potrafić zwolnić grę, aby zachować arytmię. Nie można zawsze iść cios za cios. Mieliśmy jednak sytuację i efektem tego był czwarty gol w drugiej połowie – zaznaczył trener Wisły.