Szczęsny nie trafi do Al-Nassr? Fabrizio Romano ujawnia szczegóły

Wojciech Szczęsny ma na stole olbrzymią ofertę od Al-Nassr. Jak podaje Fabrizio Romano transfer bramkarza Juventusu do Saudi Pro League stoi pod znakiem zapytania.

Wojciech Szczęsny
Obserwuj nas w
Giuseppe Maffia / Alamy Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Juventus nie potrafi dogadać się z Al-Nassr, transfer Szczęsnego zagrożony

Wojciech Szczęsny po latach spędzonych na Półwyspie Apenińskim może zdecydować się na opuszczenie słonecznej Italii. Juventus, którego barw reprezentant Polski broni od kilku lat finalizuje transfer Michele Di Gregorio z AC Monzy. Co więcej, Włoch ma zostać pierwszym bramkarzem Starej Damy, co tylko podgrzewa plotki o odejściu 34-letniego Polaka. W ostatnich dniach świat obiegła informacja o ofercie kontraktowej dla Szczęsnego od jednego z klubów Saudi Pro League.

POLECAMY TAKŻE

Zespołem, który złożył olbrzymią pensje Wojciechowi Szczęsnemu był Al-Nassr, czyli drużyna, w której występuje m.in. Cristiano Ronaldo. Saudyjczycy mieli oferować Polakowi prawie 30 milionów euro rocznie oraz dwuletni kontrakt. Jednak z najnowszych informacji Fabrizio Romano wynika, że kwestia transferu stanęła pod znakiem zapytania. Jak podaje włoski dziennikarz, transakcja może być zagrożona, bowiem po zaawansowanych negocjacjach między Juventusem a Al-Nassr pojawiły się pewne problemy.

Szczęsny ma obowiązujący kontrakt z Juventusem tylko do czerwca 2025 roku, a obie strony nie osiągnęły porozumienia ws. przedłużenia umowy. Stara Dama według medialnych doniesień zaoferowała bramkarzowi reprezentacji Polski nowy kontrakt, lecz na znacznie gorszych warunkach niż obecne. Wychowanek Agrykoli Warszawa przeniósł się do Juventusu w 2017 roku z Arsenalu za kwotę 18,4 miliona euro. Łącznie w koszulce Starej Damy rozegrał 252 mecze, w których 103 razy zachował czyste konto.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.