Prezydent PSG odbył spotkanie na szczycie. Prowadzi rozmowy ws. transferu gwiazdy Serie A

Nasser Al-Khelaifi, prezydent PSG spotkał się z właścicielem Napoli, aby przedyskutować możliwość transferu Victora Osimhena. Nigeryjczyk ma zastąpić Kyliana Mbappe - informuje dziennik Il Mattino.

Nasser Al-Khelaifi
Obserwuj nas w
ANP / Alamy Na zdjęciu: Nasser Al-Khelaifi

Al-Khelaifi spotkał się z Aurelio De Laurentisem, negocjują transfer Osimhena

Paris Saint-Germain musi znaleźć odpowiedniego zawodnika, który będzie w stanie zapełnić wyraźną lukę, która powstanie po odejściu Kyliana Mbappe. Z paryskim klubem łączono już wiele gwiazd światowego formatu, lecz jak na razie w żadnym z tych przypadków zainteresowanie nie przełożyło się na konkrety. Jednak w ostatnich dniach sprawa sprowadzenia następcy Francuza zaczęła nabierać kształtów. Jak podaje dziennik Il Mattino prezydent PSG, Nasser Al-Khelaifi udał się w podróż do Włoch, aby osobiście prowadzić rozmowy ws. transferu Victora Osimhena.

POLECAMY TAKŻE

Włoski dziennik poinformował, że odbyło się spotkanie pomiędzy Al-Khelaifim a Aurelio De Laurentisem, który jest prezydentem Napoli. Rozmowy dotyczyły oczywiście nigeryjskiego zawodnika. Włoski zespół nie zamierza obniżać ceny za 25-latka. Oczekują, że zainteresowany klub zapłaci 120-130 mln euro, bowiem tyle wynosi suma odstępnego w umowie Osimhena.

Choć konkretnych szczegółów rozmowy Il Mattino nie ujawnia, tak zaznacza, że obaj panowie żyją w bardzo dobrych stosunkach. Świetne relacje pomiędzy Al-Khelaifim a De Laurentisem powodują, że PSG znajduje się na pole position w walce o sprowadzenie Osimhena.

Victor Osimhen w sezonie 2023/2024 rozegrał 32 mecze w barwach Napoli, w których strzelił 17 goli. Obecna umowa napastnika z Partenopei wygasa w czerwcu 2026 roku. Do Neapolu trafił latem 2020 roku z OSC Lille za 77,5 mln euro.

Komentarze