Z Białegostoku do Płocka, Wisła bierze mistrza Polski

Bojan Nastić, który od 2021 roku był piłkarzem ekstraklasowej Jagiellonii Białystok, przeszedł do pierwszoligowej Wisły Płock. Nafciarze oficjalnie potwierdzili już transfer lewego obrońcy.

Bojan Nastić
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Bojan Nastić

Oficjalnie: Bojan Nastić dołączył do Wisły Płock

Wisła Płock za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o pozyskaniu na zasadzie wolnego transferu Bojana Nasticia. Lewy obrońca po pomyślnym przejściu testów medycznych związał się z Nafciarzami kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku, z opcją przedłużenia umowy o kolejny sezon. 29-latek ostatnio grał w Jagiellonii Białystok, która ostatecznie nie zdecydowała się na przedłużenie współpracy z bocznym defensorem.

Bojan Nastić z uwagi na poważną kontuzję nie odegrał znaczącej roli w mistrzowskim sezonie Żółto-Czerwonych. Pięciokrotny reprezentant Bośni i Hercegowiny na przestrzeni minionej kampanii PKO BP Ekstraklasy rozegrał tylko 3 mecze, a na boisku spędził zaledwie 27 minut.

Wychowanek Vojvodiny Novi Sad teraz schodzi poziom niżej, żeby się odbudować i przy okazji pomóc Wiśle Płock w walce o powrót do elity. Przypomnijmy, że Nafciarze poprzednie rozgrywki zakończyli na 7. miejscu w tabeli 1 Ligi i nawet nie zagrali w barażach.

Lewy obrońca koszulkę zespołu Dumy Podlasia przywdziewał od stycznia 2021 roku, gdy przeniósł się na Słoneczną za 300 tysięcy euro z BATE Borysów. Łączny bilans doświadczonego piłkarza w Jagiellonii Białystok to 79 spotkań, 1 bramka oraz 8 ostatnich podań.

Komentarze