Wisła Kraków straci czołowego piłkarza? Zabiega o niego włoski klub

Wisła Kraków nie może być pewna zatrzymania swoich najlepszych piłkarzy. "Il Resto del Carlino" informuje, że włoska Reggiana poważnie zabiega o Kacpra Dudę.

Kacper Duda
Obserwuj nas w
fot. Konrad Swierad / Alamy Na zdjęciu: Kacper Duda

Kolejny piłkarz Wisły obierze włoski kierunek?

Wisła Kraków już w czwartek oficjalnie rozpocznie sezon 2024/2025. Czeka ją wówczas starcie w ramach I rundy eliminacji Ligi Europy. Kadra zespołu nie jest jeszcze wystarczająco skompletowana, aby z powodzeniem mierzyć się na kilku frontach. Kazimierz Moskal otwarcie domaga się kolejnych wzmocnień, gdyż do tej pory Biała Gwiazda sprowadziła tylko trzech zawodników – Oliviera Sukiennickiego, Rafała Mikulca i Giannisa Kiakosa. Nieustannie musi mieć także na uwadze, że tego lata mogą opuścić ją najważniejsi piłkarze, w tym przede wszystkim Angel Rodado. “Il Resto del Carlino” donosi z kolei o potencjalnej przeprowadzce Kacpra Dudy.

POLECAMY TAKŻE

20-latek jest bezsprzecznie jednym z najważniejszych elementów pierwszej jedenastki Wisły Kraków. Ostatnio miał okazję zagrać w młodzieżowej reprezentacji Polski, gdzie tylko może poprawić swoje notowania. Dobra gra środkowego pomocnika przykuła uwagę włoskiej Reggiany, przedstawiciela Serie B, który pragnie powalczyć o awans do elity. W tamtym środowisku panuje spory optymizm w kwestii sprowadzenia Dudy.

Wisła nie jest w idealnej pozycji negocjacyjnej, bowiem umowa Dudy obowiązuje tylko do 2025 roku, choć zawiera przy tym opcję przedłużenia. 20-latek nie byłby jedynym piłkarzem Białej Gwiazdy, który obrałby tego lata włoski kierunek. Lada moment powinna zostać sfinalizowana przeprowadzka Jakuba Krzyżanowskiego do Bologni.

Wisła Kraków powinna sprzedać Kacpra Dudę?

Tak 25%
Nie 75%
416+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Komentarze