Transfer Rodrigueza do Barcelony może jednak nie dojść do skutku

Podpisanie kontraktu przez Guido Rodrigueza z Barceloną może nie dojść do skutku, ponieważ wstępne porozumienie między obiema stronami wygasa wraz z końcem maja, donosi "Mundo Deportivo". Blaugrana zmaga się z problemami związanymi z finansowym fair play, co uniemożliwia rejestrację zawodnika na kolejny sezon.

Guido Rodriguez
Obserwuj nas w
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Guido Rodriguez

Problemy Barcelony związane z transferem Rodrigueza

Według raportu “Mundo Deportivo”, sytuacja dotycząca podpisania kontraktu przez Guido Rodrigueza z Barceloną staje się coraz bardziej skomplikowana. Blaugrana i argentyński piłkarz osiągnęli porozumienie, że ten dołączy na Camp Nou jako wolny zawodnik tego lata. Jednak z powodu ograniczeń finansowych, klub nie jest w stanie zagwarantować jego rejestracji. Obecnie Duma Katalonii musi dokonać kilku sprzedaży, aby poprawić swoją sytuację. Jednak nie ma pewności, czy uda im się to osiągnąć w trakcie letniego okienka transferowego. Mimo pewnego optymizmu wewnątrz klubu, brakuje absolutnych gwarancji.

POLECAMY TAKŻE

Umowa z Rodriguezem zawierała konkretny warunek, że jest ważna tylko do końca tego miesiąca, czyli do 31 maja. Po tej dacie Rodriguez będzie mógł rozważyć inne oferty. Wobec tego terminu, zawodnik może czuć presję, aby podjąć decyzję o swojej przyszłości.

Najbliższe dni będą zatem kluczowe dla określenia przyszłości Rodrigueza. Jeśli Barcelona nie zdoła zarejestrować zawodnika, będzie on zmuszony poszukać nowego klubu. Tymczasem, Rodriguez nadal ma przed sobą inne możliwości, które mogą okazać się bardziej realne w obliczu obecnych trudności finansowych Dumy Katalonii.

Zarówno Barcelona, jak i gracz Realu Betis stoją przed trudnymi decyzjami. Klub musi znaleźć sposób na spełnienie wymogów finansowego fair play, a zawodnik musi zadecydować, czy czekać na Blaugranę, czy skorzystać z innych dostępnych opcji. Trudno przewidzieć zakończenie tej kwestii, ponieważ wiele będzie zależeć od tego, czy klub zdoła rozwiązać swoje problemy na czas.

Zobacz również: Inzaghi blisko przedłużenia kontraktu z Interem. Dostanie podwyżkę

Komentarze