Szczęsny podjął decyzję w sprawie transferu. Wiadomo, gdzie będzie chciał grać

Wojciech Szczęsny tego lata ma opuścić szeregi Juventusu. Polski bramkarz nie trafił do Arabii Saudyjskiej, gdyż zadecydował, że chce kontynuować karierę we Włoszech - informuje Gianluca Di Marzio.

Wojciech Szczęsny
Obserwuj nas w
fot. SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Szczęsny odejdzie z Juventusu, ale chce zostać we Włoszech

Wojciech Szczęsny nie ma przyszłości w Juventusie. Mimo ważnego kontraktu, klub z Turynu sprowadził już Michele Di Gregorio, który ma być u Thiago Motty nowym numerem jeden na przyszły sezon. Wynagrodzenie reprezentanta Polski stało się dla Starej Damy problematyczne, stąd podchody pod przedwczesne zakończenie współpracy. Podczas mistrzostw Europy dość intensywnie przewijał się w kontekście Szczęsnego temat przenosin do Arabii Saudyjskiej. Poważnie zainteresowane transferem było Al-Nassr, które oferowało olbrzymie pieniądze bramkarzowi. Mimo zaawansowanych negocjacji temat transferu upadł, a saudyjski gigant skupił się na sprowadzeniu Edersona z Manchesteru City.

POLECAMY TAKŻE

Nie ulega natomiast wątpliwościom, że Szczęsny z Juventusu faktycznie tego lata odejdzie. Gianluca Di Marzio informuje, że 34-latek podjął konkretną decyzję w temacie swojej przyszłości – zamierza kontynuować karierę we Włoszech. Przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej nie wchodzi więc już w grę.

Do transferu Szczęsnego będzie w kolejnych tygodniach dążyć AC Monza, która właśnie straciła Di Gregorio na rzecz Juventusu. Polski bramkarz uchodzi za główny cel klubu z Lombardii, lecz ten temat będzie możliwy do sfinalizowania bliżej drugiej połowy letniego okienka. Szczęsny nie spieszy się z wyborem nowego pracodawcy, licząc na ruch ze strony Monzy. Jeśli takowy się nie pojawi, wówczas Polak przyglądnie się innym propozycjom.

Komentarze