Saudyjczycy wrócą po Salaha. Liverpool pożegna się z Egipcjaninem?

Mohamed Salah stał się głównym celem transferowym Saudyjczyków w kontekście nadchodzącego lata. Rok temu Egipcjanin odrzucił ofertę przenosin.

Mohamed Salah
Obserwuj nas w
fot. Imago/NurPhoto Na zdjęciu: Mohamed Salah
  • Saudyjczycy spróbują latem sprowadzić Mohameda Salaha
  • Al-Ittihad przygotowuje się do negocjacji z Liverpoolem
  • Egipcjanin w minionym roku odrzucił możliwość przenosin do tamtejszej ligi

Salah celem Saudyjczyków. Podejmą kolejną próbę

Minionego lata Saudyjczycy sprowadzili do swojej ligi wiele czołowych nazwisk światowej piłki. Na taki kierunek zdecydowali się między innymi Neymar, Karim Benzema czy N’Golo Kante, zaś cały ruch zapoczątkował kilka miesięcy wcześniej Cristiano Ronaldo. Promocja tamtejszych rozgrywek trwa, dlatego kluby planują sprowadzać kolejnych piłkarzy, którzy pozytywnie wpłyną na poziom sportowy i oglądalność.

Jednym z niezrealizowanych celów pozostaje Mohamed Salah. W pewnym momencie wydawało się, że on również opuści Europę i postanowi kontynuować karierę w Arabii Saudyjskiej. Liverpool zdołał jednak zatrzymać swojego gwiazdora, który notuje kolejny kapitalny sezon. Saudyjczycy nie zamierzają się poddawać i uczynili go głównym celem transferowym na nadchodzące okienko.

Do negocjacji z Liverpoolem przystąpić ma Al-Ittihad, posiadające w swoich szeregach między innymi Benzemę, Kante czy Fabinho. Niewykluczone, że tym razem sam zawodnik postanowi doprowadzić do tej przeprowadzki.

Przyszłość The Reds pozostaje niepewna po decyzji Juergena Kloppa, który wraz z końcem sezonu pożegna się z ławką trenerską. Media sugerują, że jego ścieżką mogą podążyć największe gwiazdy, na czele właśnie z Salahem.

Zobacz również: Legia pożegna się ze swoim gwiazdorem! Ma zarobić rekordowe pieniądze

Komentarze