Roma podjęła decyzję w sprawie Zalewskiego. Wiadomo, co z transferem

Nicola Zalewski musi latem poszukać sobie nowego klubu. AS Roma nie wiąże przyszłości z reprezentantem Polski. Nie znalazł on uznania w oczach Daniele De Rossiego - donosi portal giallorossi.net.

Nicola Zalewski
Obserwuj nas w
fot. Independent Photo Agency Srl / Alamy Na zdjęciu: Nicola Zalewski

Zalewski musi szukać nowego klubu

Nicola Zalewski był ważną postacią w układance Jose Mourinho, który nie bał się na niego postawić. Po zwolnieniu Portugalczyka, nowym trenerem AS Romy został Daniele De Rossi, który zmienił system gry, zastępując wahadła klasycznymi skrzydłowymi. Reprezentanta Polski widzi właśnie na tej pozycji, choć ma świadomość, że ten ma spore braki, by skutecznie występować na tak wysokim poziomie. Ma mu brakować przede wszystkim umiejętności w wygrywaniu pojedynków jeden na jeden.

Zalewski stracił więc miejsce w wyjściowym składzie, a na boisku pojawia się sporadycznie. Otrzymuje szanse od De Rossiego, ale nie potrafi ich wykorzystać. Pod znakiem zapytania stanęła tym samym przyszłość Polaka w stolicy Włoch. Jego odejście jest praktycznie przesądzone, bowiem Roma podjęła już konkretną decyzję. De Rossi nie wiąże swoich planów z Zalewskim, więc ten musi latem poszukać nowego klubu.

POLECAMY TAKŻE

Na ten moment nie wiadomo, gdzie 22-latek mógłby trafić. Z pewnością generuje on spore zainteresowanie w Serie A, mając już na koncie pewne doświadczenie. W przeszłości łączono go również chociażby z Premier League czy Bundesligą. Słabsza forma z pewnością nie wpłynęła jednak pozytywne na jego notowania.

Zalewski będzie miał szansę pokazania się na nadchodzących Mistrzostwach Europy. Podczas marcowych baraży potwierdził, że jest ważną postacią reprezentacji Polski. Michał Probierz raczej postawi na niego w wyjściowej jedenastce.

Zobacz również: Szalony plan Xabiego Alonso. Chce w przyszłości poprowadzić trzy wielkie kluby!

Komentarze