Roberto De Zerbi rozpoczął budowę Marsylii. Premierowy nabytek

Olympique Marsylia dokonał pierwszego transferu za kadencji Roberto De Zerbiego. Na Stade Velodrome przeprowadzi się Ismael Kone z Watfordu.

Roberto De Zerbi
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Roberto De Zerbi

Ismael Kone przeprowadza się do Olympique’u Marsylia

Olympique Marsylia ma wielkie aspiracje przed nadchodzącym sezonem. Włodarze Fokajczyków na stanowisku trenera zatrudnili Roberto De Zerbiego, który uchodzi za jednego z najlepszych szkoleniowców młodego pokolenia.

Les Olympiens mają nadzieję, że po wielu latach uda im się przerwać hegemonię Paris Saint-Germain, tym bardziej że Parc des Princes opuścił Kylian Mbappe.

Olimpijczycy właśnie dokonali pierwszego transferu za kadencji Roberto De Zerbiego. Nowym zawodnikiem drużyny ze Stade Velodrome został Ismael Kone, który do tej pory występował w Watfordzie. 21-krotny reprezentant Kanady dołączy do francuskiego zespołu po zakończeniu trwającego Copa America 2024.

Kwota tej transakcji wyniosła ponad 12 milionów euro, a w przypadku aktywowania bonusów wzrośnie do 15 milionów euro. Ismael Kone ma 22 lata i występuje na pozycji środkowego pomocnika.

Pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej piłkarz po pomyślnym przejściu testów medycznych zwiąże się z Olympique’iem Marsylia długoterminową umową. Długości kontraktu jednak nie ujawniono.

Ismael Kone w 46 spotkaniach minionego sezonu zdobył 4 bramki i zaliczył 3 asysty. Watford poprzednią kampanię zakończył na odległym piętnastym miejscu w tabeli Championship.

Komentarze