Real Madryt pewny swego. Inne kluby rezygnują z utalentowanego obrońcy

Leny Yoro to obecnie priorytet transferowy Realu Madryt. Królewscy dogadali się już z piłkarzem w kwestii warunków kontraktu. Inne kluby rezygnują z transferu 18-latka - donosi "Relevo".

Florentino Perez
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Florentino Perez

Real coraz bliżej dużego transferu. Inne kluby to wiedzą

Real Madryt po hitowym transferze Kyliana Mbappe skupia się na wzmocnieniu środka defensywy. Zwlekał z tym tematem do czasu, aż Nacho Fernandez podejmie wiążącą decyzję dotyczącą swojej najbliższej przyszłości. Wygasającego kontraktu nie przedłużył, więc w obronie pojawiło się miejsce na nowego zawodnika. Królewscy już bardzo dawno temu wytypowali za cel numer jeden Leny’ego Yoro, który zaliczył imponujący sezon w barwach Lille.

18-letni zawodnik był jednym z najlepszych na swojej pozycji w całej Ligue 1. Eksperci są zgodni, że drzemie w nim gigantyczny potencjał, stąd zainteresowanie chociażby Realu. W grze o Yoro pozostawały długo również inne kluby, takie jak Liverpool czy Paris Saint-Germain. Pragnieniem Francuza od początku była jednak gra na Santiago Bernabeu.

POLECAMY TAKŻE

Do finalizacji całej operacji jeszcze daleka droga, ale Real Madryt jest przekonany, że Yoro ostatecznie dołączy do ekipy Carlo Ancelottiego. Zawodnik ustalił już bowiem warunki współpracy z hiszpańskim gigantem i czeka na ruch ze strony Lille. Świadome pragnień 18-latka Liverpool oraz PSG powoli wycofują się z prac nad tym transferem, skupiając swoją uwagę na innych kandydatach.

Real cierpliwie czeka na to, co postanowi zrobić Lille, które jest w trudnej sytuacji negocjacyjnej. Umowa Yoro wygasa w przyszłym roku, więc istnieje ryzyko utraty utalentowanego obrońcy za darmo. Mistrzowie Hiszpanii spodziewają się promocyjnej kwoty, sięgającej okolic 40 milionów euro.

Komentarze