Raphael Varane zabrał głos. Gwiazdor rozważa wielki powrót

Raphael Varane ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Kontrakt gwiazdora z Manchesterem United wygasa 30 czerwca 2024 roku.

Raphael Varane
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Raphael Varane

Raphael Varane nie wyklucza powrotu do ligi francuskiej

Raphael Varane znacząco obniżył loty po odejściu z Realu Madryt. Francuski obrońca miał być liderem defensywy Manchesteru United, ale jego pobyt na Old Trafford trzeba uznać za naprawdę średnio udany. Piłkarz nie przeniósł swojej formy z Hiszpanii do Anglii, a na dodatek zaczęły mu doskwierać liczne kontuzje.

POLECAMY TAKŻE

Od 2021 roku Varane rozegrał dla Man Utd 95 meczów. W tym czasie zdobył z klubem tylko dwa trofea – najpierw Puchar Ligi Angielskiej, a w sobotę (25 maja) Puchar Anglii. Klub i piłkarz raczej nie są zwolennikami kontynuacji współpracy i właśnie dlatego 30 czerwca 2024 roku dojdzie do rozstania.

Na ten moment nie wiadomo, gdzie zagra Francuz, ale w wypowiedzi cytowanej przez serwis Foot Mercato zaznaczył, że nie wyklucza powrotu do Ligue 1. Być może będzie to RC Lens, w którym stawiał pierwsze kroki jako 18-letni zawodnik.

– Jeszcze nie wiem. Poświęcę trochę czasu na przemyślenie. Skupiłem się na tym, aby zdążyć na finał. Teraz poświęcę trochę czasu na naładowanie akumulatorów i pomyślenie o swojej przyszłości. Powrót do Francji? Wszystko jest możliwe. Kończy mi się kontrakt, to pierwszy raz w mojej karierze. Poświęcę trochę czasu, aby usiąść i przemyśleć tę kwestię – powiedział Varane.

Na pewno chętne na pozyskanie Varane’a są kluby z Arabii Saudyjskiej. Jeśli zawodnik uzna, że czas na potężny zastrzyk gotówki, to zapewne przyjmie jedną z ofert.

SPRAWDŹ: Bayern chce gwiazdę Realu Madryt! Na stole 100 milionów euro

Komentarze