PSG i Manchester United stoczą walkę o portugalski talent. Wielka kasa w grze

Paris Saint-Germain zamierza stanąć z Manchesterem United do walki o Joao Nevesa. Talent z Benfiki w swojej umowie ma klauzulę wykupu na poziomie 120 milionów euro.

Joao Neves
Obserwuj nas w
fot. ddp media GmbH / Alamy Na zdjęciu: Joao Neves

Wielkie kluby zabiegają o talent Benfiki

Joao Neves to kolejny wielki talent wyprodukowany w akademii Benfiki. Portugalski gigant ma świadomość, że lada moment zarobi na nim bardzo duże pieniądze. Jednocześnie stawia swoje żądania, gdyż nie ma parcia na sprzedaż już tego lata. Po odpadnięciu z Euro 2024 19-latek może w pełni skupić się na swojej najbliższej przyszłości. Zabiegają o niego największe kluby w Europie, gotowe do wydatku przekraczającego 100 milionów euro.

POLECAMY TAKŻE

W obowiązującej do 2028 roku umowie Nevesa widnieje klauzula wykupu na poziomie 120 milionów euro. Benfica nie zamierza sprzedawać swojej wschodzącej gwiazdy poniżej tej kwoty. Jednocześnie zainteresowane kluby uważają, że są w stanie wynegocjować korzystniejsze warunki, więc zapowiada się naprawdę interesująca batalia o jego podpis. Pomocnika na radarach od bardzo dawna ma Manchester United, który marzy o stworzeniu zabójczego duetu z równie utalentowanym Kobbiem Mainoo. Czerwone Diabły złożyły już dwie oferty, ale zostały one odrzucone.

Do rywalizacji z Manchesterem United przygotowuje się Paris Saint-Germain, które również uznało transfer Nevesa za priorytet na letnie okienko. Po odejściu Kyliana Mbappe paryżanie chcą rozłożyć odpowiedzialność za wyniki na większą liczbę piłkarzy, stąd poważne zainteresowanie zawodnikiem, który w niedalekiej przyszłości może być jednym z najlepszych na swojej pozycji na całym świecie.

Komentarze