Pepe znalazł się na celowniku Barcelony. Na przeszkodzie ogromna klauzula wykupu

FC Barcelona znajduje się wśród czołowych klubów europejskich, które wykazują zainteresowanie skrzydłowym FC Porto, Pepe, donosi "Sport". Blaugrana aktywnie pracuje nad przygotowaniem składu na nadchodzący sezon, a wspólny wysiłek nowego trenera, Hansiego Flicka, i dyrektora sportowego, Deco, ma na celu wzmocnienie linii ataku.

Pepe
Obserwuj nas w
Atlantico Press / Alamy Na zdjęciu: Pepe

Barcelonę nie stać na zapłacenie 75 mln euro za Pepe

Sytuacja finansowa FC Barcelony nie pozwala na rozrzutne wydatki na nowych zawodników, dlatego klub musi być bardzo strategiczny w swoim podejściu do transferów. Celem jest pozyskanie talentów bez nadmiernego obciążenia budżetu. Jednym z potencjalnych kandydatów do wzmocnienia ofensywy jest Pepe, który miał imponujący sezon w portugalskiej lidze, zdobywając osiem bramek i notując dziesięć asyst.

POLECAMY TAKŻE

Występy Pepe w FC Porto przyciągnęły uwagę kilku czołowych europejskich klubów. Oprócz Barcelony, zainteresowanie wykazują także Chelsea i Atletico Madryt. Jednak pozyskanie Pepe nie będzie prostym zadaniem dla Blaugrany. Skrzydłowy ma kontrakt z Porto ważny do 2027 roku, a jego klauzula wykupu wynosi 75 milionów euro – kwota, na której wydanie Barcelona obecnie nie może sobie pozwolić.

Pepe nie jest jednak jedynym lewoskrzydłowym, którym interesuje się Barcelona. Na szczycie listy życzeń klubu znajduje się Nico Williams, którego doświadczenie w La Liga może sprawić, że zostanie wybrany zamiast Pepe. W obu przypadkach głównym problemem są jednak kwestie finansowe. Hiszpańskie media kolejny raz podkreślają, że klub w pierwszej kolejności musi dokonać dużej sprzedaży, zanim rozpocznie wzmocnienia przed nowym sezonem.

Zobacz również: Mecz z Holandią łatwiejszy niż z Austrią? Ekspert zaskoczył

Komentarze