Newcastle zainteresowane mistrzem Niemiec. Na stole nawet 35 milionów euro

Newcastle United jest zainteresowany pozyskaniem Odilona Kossounou z Bayeru Leverkusen. Transfer reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej oscylowałby w granicach 30-35 milionów euro - podaje "CaughtOffside".

Odilon Kossounou
Obserwuj nas w
News Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Odilon Kossounou

Odilon Kossounou na liście życzeń Newcastle United

Newcastle United zakończyło kampanię Premier League 2023/24 ze sporym niedosytem. Celem zespołu Eddiego Howe’a był ponowny awans do rozgrywek Ligi Mistrzów. Finalnie „Sroki” zajęły dopiero siódmą lokatę w lidze, przez co klub w letnim okienku transferowym może dokonać kilku ważnych roszad w składzie.

POLECAMY TAKŻE

Pozycja, która wymaga wzmocnienie w Newcastle, to z pewnością środek defensywy. Jak wynika z informacji przekazanych przez „CaughtOffside”, angielski klub zagiął parol na jednego ze stoperów. A mianowicie na celowniku „Srok” znalazł się Odilon Kossounou, który na co dzień reprezentuje barwy Bayeru Leverkusen.

Odilon Kossounou jest ważnym elementem w układance Xabiego Alonso, dlatego jego potencjalne odejście wiązałoby się z dość sporą kwotą. Brytyjscy dziennikarze zdradzają, że Newcastle United będzie musiał zapłacić około 30-35 milionów euro, aby niemiecki klub rozważył propozycje. Na dodatek „Sroki” będą musiały działać szybko. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej bowiem wzbudza spore zainteresowanie na rynku transferowym.

Były piłkarz Club Brugge w obecnie trwającej kampanii rozegrał 34 spotkania w barwach Bayeru Leverkusen. Odilon Kossounou zdołał nawet raz wpisać się na listę strzelców. A miało to miejsce w rywalizacji ligowej Unionowi Berlin, którą „Aptekarze” zwyciężyli aż 4:0.

Sprawdź także: Ciekawy transfer wewnątrz Premier League? Newcastle chce gwiazdora Evertonu

Komentarze