Newcastle United według najnowszych informacji Chronicle Live jest poważnie zainteresowane pozyskaniem Corentina Tolisso. Francuz aktualnie broni barw Bayernu Monachium, z którym ma kontrakt ważny do końca czerwca 2022 roku.

• Newcastle United myślami jest już przy letnim okienku transferowym
  • Najnowsze doniesienia medialne sugerują, że sternicy Srok chcą pozyskać jedną z gwiazd Bayernu Monachium
  • Corentin Tolisso znalazł się na celowniku angielskiego klubu

Tolisso zamieni Bayern na Newcastle?

Newcastle United już w styczniu sfinalizowało kilka ciekawych ruchów transferowych. Kolejna dawka wzmocnień ma mieć natomiast miejsce w klubie z St. James Park już latem. Najnowsze informacje mediów sugerują, że na celowniku władz Srok znalazł się Tolisso.

28-krotny reprezentant Francji miałby trafić do Newcastle na zasadzie wolnego transferu. Chociaż jest jeszcze szansa, że Tolisso zdecyduje się na parafowanie nowego kontraktu z Bawarczykami. Nie jest żadną tajemnicą, że Bayern nie chce dopuścić do sytuacji, gdy 27-latek rozstaje się z klubem na zasadzie wolnego transferu.

Tolisso dołączył do Bayernu w 2017 roku, kosztując wówczas ponad 41 milionów euro. W trakcie trwającej kampanii Francuz wystąpił łącznie w 17 meczach, strzelając w nich trzy gole. Ponadto na koncie zawodnika znalazły się trzy asysty.

W meczu przeciwko Bochum zakończonym niespodziewaną porażką podopiecznych Juliana Nagelsamnna (2:4), francuski zawodnik też zagrał. Tolisso spędził na boisku 45 minut, zmieniając tuż po przerwie Dayota Upamecano.