Nadchodzi w rewolucja w wypożyczeniach. FIFA ogłosiła zmiany w przepisach

Piłka
PressFocus Na zdjęciu: Piłka

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) poinformowała o rewolucyjnych zmianach w przepisach dotyczących wypożyczeń. Najważniejszą jest wprowadzenie limitu wypożyczeń zarówno do, jak i z klubu. 

  • FIFA poinformowała o wprowadzeniu nowych przepisów dotyczących wypożyczeń zawodników między klubami
  • Ogłoszone regulacje znacząco ograniczą liczbę wypożyczeń
  • Jednym z celów wprowadzenia przepisów jest poprawienie możliwości rozwoju dla młodych zawodników

Mniej wypożyczeń od nowego sezonu

Nowe przepisy mają wejść w życie już 1 lipca 2022 roku i mają pomóc w realizacji celów jakimi są przede wszystkim rozwój młodych zawodników i zapewnienie równowagi konkurencyjnej. Nowe przepisy mają uniemożliwić klubom gromadzenie młodych talentów czy też podpożyczanie zawodnika, który jest już wypożyczony do innego klubu.

Najważniejszą zmianą w przepisach jest jednak ograniczenie liczby wypożyczeń w trakcie sezonu. Od 1 lipca 2022 roku do 30 czerwca 2023 rok kluby będą mogły mieć wypożyczonych z innych klubów maksymalnie ośmiu zawodników oraz maksymalnie ośmiu wypożyczonych do innych klubów. W kolejnych sezonach limit ten będzie zmniejszany. W sezonie 2023/24 będzie wynosił odpowiednio siedmiu zawodników, a od 1 lipca 2024 roku zaledwie sześciu.

To niejedyne ograniczenia. W danym momencie w trakcie sezonu klub będzie mógł mieść maksymalnie trzech zawodników wypożyczonych do jednego klubu oraz maksymalnie trzech wypożyczonych z jednego klubu.

Co ważne pod te ograniczenia nie będą pod uwagę brani zawodnicy w wieku 21 lat i młodsi, a także piłkarze wyszkoleni w danych klubach. FIFA poinformowała również, że krajowe federacje na wdrożenie nowego systemu wypożyczenie będą miały trzy lata.

Zobacz także: Co zrobi niezadowolony Ronaldo? Brytyjskie media wskazują możliwe kierunki

Komentarze