Mourinho ściąga posiłki z Hiszpanii. Nowy napastnik Fenerbahce

Youssef En-Nesyri osiągnął ustne porozumienie z Fenerbahce Stambuł. Turecki klub w sprawie pozyskania 27-latka dogadał się również z Sevillą. Marokański napastnik zagra zatem pod wodzą Jose Mourinho - podaje Rudy Galetti.

Youssef En-Nesyri
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Youssef En-Nesyri

Youssef En-Nesyri o krok od Fenerbahce Stambuł

Kilka tygodni temu nowym szkoleniowcem Fenerbahce Stambuł został Jose Mourinho, który od razu zabrał się do pracy. Portugalski trener zauważył, że w drużynie Żółtych Kanarków potrzebne jest wzmocnienie na pozycji środkowego napastnika. Z przeprowadzką nad Bosfor łączony był nawet Robert Lewandowski.

Reprezentant Polski nie wybiera się jednak do Turcji, ale do Fenerbahce Stambuł trafi inny snajper z ligi hiszpańskiej. Jak dowiedział się bowiem Rudy Galetti, nowym napastnikiem tureckiego giganta najprawdopodobniej zostanie Youssef En-Nesyri. Sevilla wydała zgodę na sprzedaż 27-latka, a piłkarz ustala ostatnie szczegóły kontraktu indywidualnego.

POLECAMY TAKŻE

73-krotny reprezentant Maroka w przyszłym tygodniu powinien stawić się na testach medycznych, po których podpisze umowę z Żółtymi Kanarkami. Youssef En-Nesyri, dwukrotny zdobywca Ligi Europy, w Stambule będzie dzielił szatnię z Sebastianem Szymańskim, o ile polski pomocnik nie odejdzie z Fenerbahce w trwającej przerwie na transakcje.

Youssef En-Nesyri koszulkę Sevilli z powodzeniem przywdziewa od stycznia 2020 roku. Jego poprzednim miejscem pracy było Leganes. Łączny bilans marokańskiego napastnika w zespole ze stolicy Andaluzji to 196 meczów, 73 bramki oraz 7 asyst. Wartość rynkowa tego piłkarza jest szacowana na 20 milionów euro.

Komentarze