Media: Wisła Kraków szuka w Hiszpanii. Na radarach ciekawy pomocnik

Wisła Kraków pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami drużyny przed startem ligowych rozgrywek. Zdaniem Angela Garcii krakowski klub interesuje się hiszpańskim pomocnikiem.

Wisła Kraków
Obserwuj nas w
fot. Alamy/Konrad Swierad Na zdjęciu: Wisła Kraków

Wisła sprowadzi pomocnika z trzeciej ligi hiszpańskiej?

Wisła Kraków już za kilka dni oficjalnie rozpocznie sezon 2024/2025. Na początku zmierzy się z kosowskim zespołem w ramach I rundy eliminacji Ligi Europy. Inauguracja w lidze została natomiast przesunięta w czasie, gdyż Biała Gwiazda skorzystała z możliwości i przełożyła mecz z ŁKS-em Łódź. Nieustannie trwają prace nad wzmocnieniami, gdyż kadra nie jest jeszcze gotowa do gry na kilku frontach, o czym otwarcie mówi Kazimierz Moskal. Po nieudanym sezonie z drużyną pożegnało się kilku zawodników, między innymi Szymon Sobczak, Miki Villar, Michał Żyro czy David Junca. Sprowadzono do tej pory natomiast tylko trzech – Oliviera Sukiennickiego, Rafała Mikulca oraz Giannisa Kiakosa. Wisła poszukuje głównie na polskim podwórku, stąd doniesienia o potencjalnych transferach Daniego Ramireza czy Cezarego Polaka.

POLECAMY TAKŻE

Nie zamyka się przy tym na inne rynki. Jeśli ufać informacjom Angela Garcii, krakowski klub obrał za cel Davida del Pozo, występującego w trzecioligowym hiszpańskim Recreativo Huelva. Dziennikarz nie sprecyzował, że chodzi o Wisłę Kraków, lecz z odpowiedzi jasno wynika, że to właśnie ten klub interesuje się 27-letnim pomocnikiem.

Del Pozo uchodzi za piłkarza, który swoimi umiejętnościami przerasta poziom rozgrywkowy, na którym występuje. Może grać zarówno w środku pola, jak i bliżej linii bocznej. Ma wciąż ważny kontrakt z Recreativo Huelva, lecz szanse hiszpańskiego zespołu na zatrzymanie go są niewielkie. Wisła Kraków nie jest jedynym klubem, z którym łączy się Del Pozo, bowiem zabiegają o niego chociażby indyjskie ekipy.

Komentarze