Chelsea wzmocni atak? Na celowniku odkrycie minionego sezonu Bundesligi

Chelsea w letnim okienku transferowym może wzmocnić pozycję napastnika. W kręgu zainteresowań "The Blues" znalazł się Maximilian Beier z Hoffenheim - podaje Florian Plettenberg.

Maximilian Beier
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Maximilian Beier

Maximilian Beier na liście życzeń Chelsea

Miniony sezon nie był specjalnie udany w wykonaniu Chelsea. Klub postanowił zatem dokonać zmiany na stanowisku trenera. Enzo Maresca zastąpił Mauricio Pochettino. Teraz przed władzami londyńskiego klubu zadanie, aby w letnim okienku transferowym sprowadzić piłkarzy pasujących do filozofii preferowanej przez włoskiego szkoleniowca.

POLECAMY TAKŻE

Jednym z głównych celów Chelsea jest pozyskanie nowego napastnika. Z informacji przekazanych przez Florian Plettenberga dowiadujemy się, że londyńczycy wytypowali już odpowiedniego kandydata. Niemiecki dziennikarz zdradził, że „The Blues” wykazali zainteresowanie Maximilianem Beierem, który na co dzień reprezentuje barwy Hoffenheim.

Chelsea jednak będzie musiała sięgnąć głęboko do portfela, aby pozyskać niemieckiego napastnika. Klauzula odstępnego w umowie 21-latka z klubem wynosi 30 milionów euro. Warto zaznaczyć, że „The Blues” nie są jedynym klubem, który interesuje się utalentowanym zawodnikiem. Uczestnik EURO 2024 bowiem jest również na liście życzeń innych klubów z Premier League, a także Bayeru Leverkusen.

Ogromne zainteresowanie Maximilianem Beierem nie jest przypadkowe. 21-latek ma za sobą fantastyczny sezon na boiskach Bundesligi. Niemiec w minionej kampanii ligowej rozegrał 33 spotkania w koszulce Hoffenheim. W tym czasie udało mu się aż 16-krotnie wpisać na listę strzelców.

Sprawdź także: Chelsea oficjalnie potwierdziła. Wielki talent zagra w Londynie

Komentarze