Ramussen znalazł nowy klub. Były piłkarz Cracovii wraca do rodzimej ligi

Mathias Hebo Rasmussen nie przedłużył umowy z Cracovią, zatem wraz z początkiem lipca stał się wolnym agentem. 28-latek bardzo szybko znalazł nowy klub. Duńczyk bowiem wzmocnił Lyngby VK, z którym był już związany w przeszłości.

Mathias Hebo Rasmussen
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Mathias Hebo Rasmussen

Oficjalnie: Mathias Hebo Rasmussen wzmocnił Lyngby VK

W lipcu 2021 roku Mathias Hebo Rasmussen postanowił dołączyć do Cracovii. Przygoda duńskiego pomocnika pod Wawelem trwała równo trzy lata. Po zakończeniu minionego sezonu zawodnik nie znalazł porozumienia z „Pasami”. Wygasający kontrakt 28-latka nie został przedłużony, dlatego piłkarz wraz z początkiem lipca stał się wolnym agentem.

POLECAMY TAKŻE

Piłkarskie bezrobocie Mathiasa Hebo Rasmussena długo nie trwała. Zawodnik bowiem już w czwartek, 4 lipca, znalazł nowy klub. Duński pomocnik wrócił do rodzimej ligi i został piłkarzem Lyngby VK. 28-latek podpisał z zespołem trzyletni kontrakt.

W przeszłości Mathias Hebo Rasmussen reprezentował barwy tego klubu, dlatego można powiedzieć, że wraca na stare śmieci. Były gracz Cracovii w koszulce Lyngby VK rozegrał łącznie 100 spotkań. W tym czasie zdołał 16-krotnie wpisać się na listę strzelców, a także zaliczyć 10 asyst.

Mathias Hebo Rasmussen natomiast dla Cracovii rozegrał znacznie mniej meczów. W koszulce „Pasów” zaliczył bowiem 41 występów. Duński pomocnik zdołał w tym czasie zgromadzić na koncie trzy trafienia, a także dwie asysty. W minionej kampanii 28-latek nie rozegrał ani jednego spotkania. Powodem tego była kontuzja ścięgna Achillesa, której nabawił się na początku 2023 roku.

Sprawdź także: Kakabadze błysnął na Euro 2024! Obrońca Cracovii trafił na radar zagranicznych klubów

Komentarze