Mason Greenwood coraz bliżej hiszpańskiego giganta

Atletico Madryt jest faworytem w walce o zakontraktowanie Masona Greenwooda - dowiedział się Graeme Bailey. Przypomnijmy, że Manchester United chce sprzedać 22-letniego skrzydłowego.

Mason Greenwood
Obserwuj nas w
Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Mason Greenwood

Atletico na prowadzeniu w wyścigu o Greenwooda

Mason Greenwood ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Getafe, gdzie zaprezentował się z bardzo dobrej strony, jeśli chodzi o aspekty piłkarskie. Hiszpańskiego zespołu nie stać jednak na wykup prawoskrzydłowego, a Manchester United w najbliższym oknie transferowym chce definitywnie sprzedać 22-latka, którego obecność na Old Trafford zapewne negatywnie wpłynęłaby na wizerunek klubu. Brytyjskie media przekonują, że Mason Greenwood może błyskawicznie wrócić do La Ligi.

POLECAMY TAKŻE

Według najnowszych informacji przekazanych przez Graeme’a Baileya na wyraźnym prowadzeniu w wyścigu o zakontraktowanie skrzydłowego jest bowiem Atletico Madryt. Stołecznej ekipie nie będzie jednak łatwo spełnić żądań Czerwonych Diabłów, które liczą na zarobek rzędu 60 milionów euro. Kluby zapewne usiądą do negocjacji i poszukają satysfakcjonującego rozwiązania dla obu stron. Mason Greenwood jest również łączony z takimi drużynami jak FC Barcelona, SSC Napoli czy Juventus.

Jednokrotny reprezentant Anglii podczas wypożyczenia do Getafe rozegrał łącznie 36 spotkań, strzelił 10 goli i zaliczył 6 asyst. Sam zawodnik podobno jest otwarty na kontynuowanie swojej kariery na Półwyspie Iberyjskim, gdzie czuje się jak w domu. Jego przyszłość wyjaśni się lada moment.

Komentarze