Manchester City otwarty na sprzedaż mistrza świata. Wielki transfer na horyzoncie

Julian Alvarez nie jest zadowolony ze swojej pozycji w ekipie Pepa Guardioli, a niepewną sytuację chcą wykorzystać PSG, Manchester United i Chelsea. Manchester City wycenił mistrza świata - donosi Veronica Brunati.

Julian Alvarez
Obserwuj nas w
fot. Action Plus Sports Images / Alamy Na zdjęciu: Julian Alvarez

Manchester City straci cennego napastnika?

Julian Alvarez to piłkarz niezwykle wszechstronny, który może pochwalić się ogromnymi umiejętnościami, natomiast dla Manchesteru City pozostaje jedynie rezerwowym Erlinga Haalanda. Pep Guardiola ceni Argentyńczyka i stara się rzucać go po różnych pozycjach, lecz nie ma możliwości, aby był on w stanie wygryźć norweskiego snajpera. Media donoszą, że mistrz świata nie jest zadowolony ze swojej roli w zespole mistrza Anglii i rozważa letni transfer. Oficjalnie o takowy nie poprosił, natomiast w kuluarach mówi się, że otoczenie Argentyńczyka poważnie się nad tym zastanawia.

POLECAMY TAKŻE

Polityka Manchesteru City wobec swoich piłkarzy zakłada, że jeśli proszą o zgodę na transfer, klub nie staje im na drodze. Podobnie byłoby w przypadku Alvareza, który został wyceniony na 80 milionów euro. Obywatele nie chcą się z nim rozstawać, więc sprzedaż wchodzi w grę jedynie, gdyby zażyczył sobie tego sam 24-latek.

Kto byłby skłonny zapłacić takie pieniądze za Alvareza? Zainteresowanie wykazują Manchester United, Chelsea i Atletico Madryt, lecz każdy z tych klubów ma swoje ograniczenia finansowe. Veronica Brunati sugeruje, że jedynie Paris Saint-Germain byłoby w stanie sprostać oczekiwaniom Manchesteru City i sprowadzić do siebie Argentyńczyka. Paryżanie panicznie poszukują następcy Kyliana Mbappe, a kandydata widzą właśnie w napastniku mistrza Anglii.

Zobacz również: Bayern otwarty na sprzedaż gwiazdy. Problemem duże zarobki

Komentarze