Legia Warszawa wzięła na radar pomocnika Brighton & Hove Albion

Legia Warszawa rozważa sprowadzenie Marca Leonarda z Brighton & Hove Albion. Wojskowi muszą jednak liczyć się z konkurencją ze strony Sturmu Graz - podaje brytyjski dziennik Daily Record.

Marc Leonard
Obserwuj nas w
PHC Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Marc Leonard

Marc Leonard na celowniku Legii Warszawa

Legia Warszawa rozgrywa słaby sezon i z tego powodu na Łazienkowskiej należy spodziewać się zmian. Wojskowi najprawdopodobniej pozbędą się kilku zawodników, a w ich miejsce przybędą nowi piłkarze. Na radar stołecznego klubu trafił Marc Leonard z Brighton & Hove Albion – czytamy na portalu “Legia.net”, który powołuje się na brytyjską gazetę “Daily Star”. Wicemistrz Polski musi jednak liczyć się ze sporą konkurencją.

POLECAMY TAKŻE

Pozyskanie 22-letniego pomocnika rozważa bowiem również austriacki Sturm Graz. Młodzieżowy reprezentant Szkocji nie ma szans na regularne występy w pierwszym zespole Mew, dlatego w aktualnej kampanii przebywa na wypożyczeniu w Northampton Town (League One). Wydaje się, że wychowanek Glasgow Rangers jest już gotowy na kolejny krok w swojej karierze, a to wiąże się z opuszczeniem Falmer Stadium.

Marc Leonard, któremu Legia Warszawa oraz Sturm Graz oferują grę w europejskich pucharach, w 49 spotkaniach obecnego sezonu strzelił 5 bramek i zaliczył 6 asyst. Serwis “Transfermarkt” wycenia mierzącego 180 centymetrów wzrostu zawodnika na 450 tysięcy euro. Kontrakt środkowego pomocnika z Brighton & Hove Albion obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Młodzieniec ma również oferty z Championship – od Preston North End oraz Portsmouth.

Komentarze