Lech Poznań wreszcie dopina pierwszy letni transfer! Pozostały testy medyczne

Lech Poznań ogłosił, że Alex Douglas rozpoczął testy medyczne. Jeśli nie wykażą nieprawidłowości, zostanie pierwszym letnim nabytkiem Kolejorza.

Niels Frederiksen
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Niels Frederiksen

Nowy piłkarz na testach w Lechu

Lech Poznań ma za sobą katastrofalny sezon. Po szybkim odpadnięciu z europejskich pucharów założono, że bezwzględnym celem ma być walka o mistrzostwo Polski. Przeciętna jesień poskutkowała zwolnieniem Johna van den Broma, którego zastąpił Mariusz Rumak. Ten również w dłuższej perspektywie nie potrafił wpłynąć pozytywnie na wyniki zespołu. Na kilka kolejek przed końcem Kolejorz miał realne szanse na tytuł, a skończył ligowe rozgrywki poza podium, co oznacza, że nie zagra w europejskich pucharach. Nowym trenerem Lecha został Niels Frederiksen, a kibice domagają się również poważnych zmian kadrowych. Kolejorz bardzo długo zwlekał, ale zdaje się, że wreszcie finalizuje swój pierwszy letni transfer. Nowym nabytkiem zostanie Alex Douglas.

Klub z Poznania poinformował, że Douglas rozpoczął testy medyczne. Jeśli nie wykażą nieprawidłowości, podpisze trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia. 22-letni Szwed przeniesie się na zasadach transferu definitywnego, gdyż wciąż jest związany umową z rodzimym Vasteras SK, beniaminkiem, który po sezonie pożegnał się ze szwedzką ekstraklasą. Choć Douglas był zawodnikiem najsłabszej drużyny ligi, pokazał się z na tyle dobrej strony, że teraz z jego usług będzie korzystał Lech Poznań.

Douglas jest wychowankiem Hammarby, zaś w Vasteras SK grał od 2022 roku. Swego czasu zaliczył także krótki epizod w hiszpańskim San Roque Lepe.

Komentarze