Lamine Yamal doradza Barcelonie. Z nim chciałby grać w jednej drużynie

Nico Williams od dawna jest jednym z celów transferowych Barcelony. Lamine Yamal ma nadzieję, że ze swoim reprezentacyjnym kolegą będzie dzielił szatnię również w klubie.

Lamine Yamal
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Lamine Yamal

Yamal chce Williamsa w Barcelonie

Barcelona pragnie dokonać tego lata kilku roszad w składzie. Jednym z celów jest wzmocnienie ofensywy nowym skrzydłowym, który będzie siał podobne spustoszenie, co Lamine Yamal na drugiej stronie boiska. Ani Raphinha, ani Joao Felix nie prezentowali w sezonie 2023/2024 wystarczającego poziomu, stąd plany na wzmocnienie tej pozycji kolejnym zawodnikiem.

POLECAMY TAKŻE

Na liście życzeń Dumy Katalonii znajduje się Nico Williams, który ma za sobą fantastyczne miesiące w barwach Athletic Club. Jest prawdopodobnie jednym z najlepszych skrzydłowych w lidze, co nie ubiegło uwadze hiszpańskiemu gigantowi. W umowie Williams ma zawartą klauzulę wykupu na poziomie 50 milionów euro. To dość promocyjna kwota, biorąc pod uwagę ceny rynkowe i umiejętności 21-latka. Oprócz Barcelony, przyglądają się mu kluby z Premier League.

Aktualnie Williams przebywa w Niemczech, gdzie wspólnie z reprezentacją Hiszpanii walczy o dobry wynik na mistrzostwach Europy. Lamine Yamal chwali sobie współpracę z gwiazdorem Athletic Club i doradza Barcelonie, aby sprowadziła go tego lata. Chce z nim dzielić nie tylko szatnię w reprezentacji, ale również w klubie.

– Na pewno sprowadziłbym Nico Williamsa. Jeśli zapytacie mnie o transfer jednego piłkarza, wymienię jego. Mam nadzieję, że będę mógł dzielić z nim szatnię w Barcelonie – przyznał młodziutki zawodnik Blaugrany.

Komentarze