To będzie nowa siła Juventusu. Trzech pomocników, którzy odmienią grę Starej Damy

Juventus kontynuuje budowę nowego środka pola, który według oczekiwań działaczy klubu ma być znacznie silniejszy od tego w ostatnich sezonach. Po oficjalnym potwierdzeniu zakupu Brazylijczyka Douglasa Luiza z Aston Villi oraz osiągnięciu porozumienia z Niceą w sprawie Khephrena Thurama, którego przybycie zostanie ogłoszone na początku tygodnia, Cristiano Giuntoli pracuje nad trzecim transferem.

Teun Koopmeiners
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Teun Koopmeiners

Koopmeiners będzie ostatnim ogniwem w nowym Juventusie

Według Tuttosport, Juventus rozważa sprzedaż Federico Chiesy do Romy, aby sfinansować transfer Teuna Koopmeinersa a Atalanty Bergamo. Klub z Turynu jest gotów zaoferować za holenderskiego pomocnika 40-45 milionów euro wraz z bonusami, podczas gdy Atalanta oczekuje kwoty w przedziale 55-60 milionów euro. Obie strony pracują nad zmniejszeniem różnicy i osiągnięciem porozumienia, przekonuje “Calciomercato”.

POLECAMY TAKŻE

Ze strony zawodnika, Juventus ma ułatwione zadanie. Wysiłki klubu zostały wynagrodzone wstępnym porozumieniem z Koopmeinersem, który odrzucił inne możliwe kierunki. Z tego punktu widzenia, Stara Dama może być spokojna, choć jeszcze za wcześnie, by uznać transfer za sfinalizowany.

Aby doprowadzić transfer Koopmeinersa do końca, Juventus musi najpierw sprzedać niektórych ze swoich obecnych piłkarzy. W grę wchodzą tacy zawodnicy jak wcześniej wspomniany Federico Chiesa, a także Dean Huijsen, który wrócił z wypożyczenia do Romy i jest obserwowany przez Stuttgart, Borussię Dortmund i Bayern Monachium, oraz Arek Milik, Weston McKennie i Filip Kostić.

Dzięki Teunowi Koopmeinersowi, który w ostatnim sezonie rozegrał 49 meczów i zdobył 15 bramek dla Atalanty, Juventus może eksperymentować z różnymi ustawieniami taktycznymi. Jedną z opcji jest środek pola w formacji 4-3-3 złożony z nowych nabytków: Thurama, Douglasa Luiza i Koopmeinersa. Inną możliwością jest formacja 4-2-3-1, z Thuramem i Douglasem Luizem przed obroną oraz Koopmeinersem w roli ofensywnego pomocnika za napastnikiem.

Zobacz również: Ronaldo był ciężarem dla reprezentacji Portugalii na Euro 2024. To koniec

Komentarze