Juventus sprzeda gwiazdora? Spotkanie na szczycie w Turynie

Federico Chiesa może tego lata pożegnać się z Juventusem. Jego agent spotka się z władzami klubu, aby wspólnie wypracować korzystne rozwiązanie. Umowa Włocha wygasa w przyszłym roku.

Federico Chiesa
Obserwuj nas w
fot. Independent Photo Agency Srl / Alamy Na zdjęciu: Federico Chiesa

Juventus sprzeda Chiesę? Lepszego momentu nie będzie

Juventus przechodzi bardzo duże zmiany po kolejnym przeciętnym sezonie. Mimo zdobycia Pucharu Włoch pożegnany został Massimiliano Allegri, a jego następcą ma być Thiago Motta. Zaprowadzi on nowe porządki w szeregach Starej Damy i będzie twarzą przebudowy. Wśród zawodników, którzy mają pożegnać się z włoskim gigantem, wymienia się chociażby Wojciecha Szczęsnego. Pod znakiem zapytania stoi także przyszłość innej gwiazdy – Federico Chiesy.

POLECAMY TAKŻE

26-letni Włoch był w sezonie 2023/2024 kluczową postacią w układance Allegriego. Kiedy tylko był zdrowy, grał w wyjściowej jedenastce. W Serie A uzbierał dziewięć bramek i trzy asysty, będąc drugim najskuteczniejszym zawodnikiem po Dusanie Vlahoviciu. Mimo tego, niepewny jest jego dalszy pobyt w Turynie. Wszystko za sprawą wygasającej w 2025 roku umowy. Juventus nie chce stracić gwiazdora za darmo, więc w grę wchodzi sprzedaż już tego lata.

W ciągu najbliższych dni dojdzie do spotkania między agentem Chiesy Falim Ramadanim a przedstawicielami klubu z Turynu. Strony chcą wypracować korzystne rozwiązanie. W grę wchodzi oczywiście przedłużenie umowy, choć na ten moment bardziej prawdopodobne wydaje się rozstanie. Juventus nie uważa, aby Chiesa był nie do zastąpienia, a pieniądze ze sprzedaży na pewno by się przydały. Jednocześnie wytransferowanie skrzydłowego nie byłoby problemem, gdyż generuje on spore zainteresowanie wśród klubów Premier League i Serie A.

Komentarze