Inter latem znów powalczy o pomocnika Barcelony

Inter Mediolan w styczniu starał się o sprowadzenie Francka Kessiego. Według La Gazzetty dello Sport podczas letniego okienka transferowego nerazzurri ponownie będą próbowali pozyskać pomocnika FC Barcelony.

Franck Kessie
PressFocus Na zdjęciu: Franck Kessie
  • Inter w styczniu dążył do sprowadzenia na San Siro Francka Kessiego
  • Według LGDS nerazzurri ponownie zwrócą się w kierunku Iworyjczyka podczas letniego mercato
  • Nie jest jasne stanowisko Barcelony do sprzedaży do swojego pomocnika

Kessie nadal na radarze Interu Mediolan

Nie jest tajemnicą, że Barcelonę czeka trudne lato. Klub stoi w obliczu ogromnej presji, aby sprzedać niektóre gwiazdy z pierwszej drużyny, ponieważ La Liga zmusza ich do zmniejszenia budżetu płacowego, aby przestrzegać zasad Finansowego Fair Play.

Jednym z graczy, którego odejście może pomóc klubowi wygenerować bardzo potrzebne przychody, jest Franck Kessie. Pomocnik nie zdołał przebić się do składu Dumy Katalonii i z pewnością nie nawiązuje do poziomu, którym zachwycał w Milanie.

Zła sytuacja Kessiego w pierwszej połowie kampanii doprowadziła nawet do spekulacji na temat styczniowego odejścia pomocnika, a wśród zainteresowanych klubów pojawił się Inter Mediolan. Piłkarz pozostał jednak na Camp Nou, a sama Barcelona nie chciała wysłuchać żadnych ofert.

Według La Gazzetty Dello Sport wydaje się, że Inter Mediolan będzie traktował priorytetowo transfer Iworyjczyka również latem. Nerazzurri planują wzmocnienie środka pola, a pamiętając występy Kessiego z boisk Serie A uważają go gracza o odpowiedniej jakości, który podniósłby poziom gry drużyny Inzaghiego. Trudno jednak przewidzieć, jakie nastawienie do sprzedaży swojego gracza będzie miała FC Barcelona.

Zobacz również: Gwiazdor wierny Barcelonie, mógł trafić do Premier League

Komentarze