FC Barcelona sprzeda zdolnego obrońcę? Propozycja na stole

FC Porto oferuje Barcelonie 15 milionów euro za Mikayila Faye - donosi Fabrizio Romano. 19-letni obrońca nie zadebiutował jeszcze w pierwszym zespole Dumy Katalonii.

Mikayil Faye
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Mikayil Faye

Mikayil Faye na radarze FC Porto. Portugalczycy złożyli ofertę

Mikayil Faye uchodzi za bardzo perspektywicznego zawodnika, który od 2023 roku szkoli się w akademii Barcelony. Środkowy obrońca obecnie jest kluczowym piłkarzem trzecioligowych rezerw Dumy Katalonii, lecz nie udało mu się jeszcze zadebiutować w pierwszej drużynie Blaugrany. Możliwe, że 19-letni Senegalczyk nie doczeka się pierwszego oficjalnego występu w seniorach Barcy, ponieważ nad sprowadzeniem stopera bardzo mocno pracuje FC Porto.

Czy FC Barcelona powinna sprzedać Mikayila Faye?

Tak, zarobi konkretne pieniądze 13%
Nie, ten piłkarz ma duży talent 71%
Ciężko powiedzieć 16%
38+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak, zarobi konkretne pieniądze
  • Nie, ten piłkarz ma duży talent
  • Ciężko powiedzieć

Najnowsze informacje w tej sprawie przekazał włoski dziennikarz – Fabrizio Romano – według którego portugalski klub złożył już Barcelonie ofertę za Mikayila Faye. Propozycja opiewa na 15 milionów euro, a sam zawodnik na Estadio do Dragao mógłby liczyć na lepsze wynagrodzenie i znaczącą rolę w zespole Smoków. Włodarze Barcy z uwagi na problemy finansowe rozważają sprzedaż środkowego obrońcy, ale chcieliby zapewnić sobie klauzulę odkupu stopera.

FC Barcelona za Mikayila Faye zapłaciła 1,5 miliona euro, więc zainwestowanie w tego zawodnika ostatecznie może okazać się dobrym ruchem. Były piłkarz chorwackiej ekipy NK Kustosija w 34 spotkaniach minionej kampanii strzelił 4 gole. Co ciekawe, mierzący 186 centymetrów wzrostu defensor zaliczył już debiut w dorosłej reprezentacji Senegalu.

Komentarze